Міністерство освіти і науки України оприлюднило проект нового правопису, який підготувала робоча група Української національної комісії з питань правопису. При його розробці автори намагалися враховувати новітні мовні явища, поширені в різних сферах життя. Про це в середу повідомила прес-служба Міносвіти і запропонувала взяти участь у громадському обговоренні проекту, зазначають Патріоти України.
Проект нового правопису займає понад 210 сторінок. Він санкціонує букву ґ для передачі іншомовного звуку [g] у прізвищах типу Ґете, Ґуллівер, Васко да Ґама (але можливе звичне написання з г). Аналогічний компроміс пропонується для літери ф у словах грецького походження.
Також пропонується писати “пів” з іменниками окремо, якщо мається на увазі половина (пів години, пів Києва). Якщо пів з іменником становить єдине поняття, вони пишуться разом (півзахист).
Ознайомитися з проектом можна за посиланням.
Всі зауваження та пропозиції МОН радить надсилати до 15 вересня цього року на електронну адресу секретаря Української національної комісії з питань правопису Шевченко Лариси Леонідівни: larisa_shevchenko@ukr.net.
У Полтавській області чоловік відмовився від мобілізації, пояснюючи це тим, що має невелику вагу. Також він нарікав на "плутанину в датах", але суд покарав військовозобов'язаного громадянина за порушення законодавства. Про це йдеться у вироку, опубліко...
Мережею поширилося відео, де працівниця Приватбанку відмовляється обслуговувати російськомовного клієнта. Жінка навідріз заявила, що не розуміє російської мови. Зокрема користувачка соцмережі Facebook Олена Гуменюк зауважила, що згідно з українським за...