Хіти тижня. Міністерство освіти і науки зібралося змінити український правопис

Проект нової редакції Українського правопису розроблений на фундаменті української правописної традиції з урахуванням новітніх мовних явищ.

Ілюстрація:uamodna.comМіністерство освіти і науки України оприлюднило проект нового правопису, який підготувала робоча група Української національної комісії з питань правопису. При його розробці автори намагалися враховувати новітні мовні явища, поширені в різних сферах життя. Про це в середу повідомила прес-служба Міносвіти і запропонувала взяти участь у громадському обговоренні проекту, зазначають Патріоти України.

Проект нового правопису займає понад 210 сторінок. Він санкціонує букву ґ для передачі іншомовного звуку [g] у прізвищах типу Ґете, Ґуллівер, Васко да Ґама (але можливе звичне написання з г). Аналогічний компроміс пропонується для літери ф у словах грецького походження.

Також пропонується писати “пів” з іменниками окремо, якщо мається на увазі половина (пів години, пів Києва). Якщо пів з іменником становить єдине поняття, вони пишуться разом (півзахист).

Ознайомитися з проектом можна за посиланням.

Всі зауваження та пропозиції МОН радить надсилати до 15 вересня цього року на електронну адресу секретаря Української національної комісії з питань правопису Шевченко Лариси Леонідівни: larisa_shevchenko@ukr.net.

Буде "пекло"? Кліматолог розказала, чого чекати українцям від липня й серпня

вівторок, 17 червень 2025, 23:55

Найближчі місяці в Україні будуть посушливими, а загалом літо 2025 буде спекотним. Про це в інтерв'ю РБК-Україна розказала кандидат географічних наук, завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інстит...

Українців змушують платити за непідписаним договором: Експерти пояснили, чи законно стягують плату за доставку газу

вівторок, 17 червень 2025, 23:40

Деяких українців може дивувати стягнення з них плати за доставку або розподіл природного газу. Проблема в тому, що багато хто міг не підписувати відповідний договір та навіть не знати про його існування. Втім, він існує, а відсутність під ним особистог...