Місцезнаходження стародавнього міста Елузи розкрив 1700-річний напис.
В Ізраїлі археологи виявили в пустелі Негев напис давньогрецькою мовою, яка допомогла визначити місцезнаходження торгового міста Елузи (Халуц). Про це повідомляє видання The Times of Israel, передають Патріоти України.
Відкриття зробила спільна місія археологів з Ізраїлю та Німеччини. При розкопках в національному парку Халуца вони виявили 1700-річний камінь з грецьким написом, що згадує назву «Елуза».
Так називався грецькою древнє торгове місто. На івриті його назва звучить як Халуца. Вчені назвали знахідку вкрай рідкісною. Слово «Елуза» зустрічається в історичних папірусах і на стародавніх картах. Але вперше воно виявлено висіченим на камені.
Це перший археологічний доказ того, що місто Халуца розташовулося саме на місці проведення розкопок. До сих пір виявлені руїни вчені вважали Халуц умовно.
Текст містить згадку кількох цезарів. Його датували приблизно 300 роком н.е., тобто напис був зроблений в період правління імператора Діоклетіана.
Елуза була заснована набатеями в кінці IV століття до н.е. Вона була важливим перевалочним пунктом на древньої Дорозі пахощів. Піку свого розвитку місто досяг в візантійський період приблизно в IV-VI століттях нашої ери.
У той період його населяли близько восьми тисяч жителів. До речі, це був єдиний місто в пустелі Негев.
Протягом восьми місяців американець щоденно споживав близько чотирьох кілограмів м’яса, сиру та масла, зокрема в гамбургерах, передають Патріоти України. Дієта з виключно тваринної їжі, так звана "дієта хижака", за вісім місяців довела американця до ві...
Українським пенсіонерам, які святкуватимуть ювілеї у 2025 році, виплачуватимуть одноразову матеріальну допомогу. Розмір виплат становить до 10 тис. грн. Відповідна програма діє у місті Мукачево, що у Закарпатській області, повідомляє Мукачівська міська...