Хіти тижня. Недооцінили масштаб: Учені зробили шокуючу заяву про цивілізацію майя

Більшість вчених традиційно вважала, що чисельність населення держави майя становила близько п'яти мільйонів, але це не так.

Передбачувані поселення майя. Фото: Wild Blue Media  2/2

Учені знайшли в джунглях Центральної Америки руїни понад 60 тисяч будівель цивілізації майя. Поселення представників стародавнього народу проходили на півночі Гватемали, повідомляють Патріоти України.

Відкриттю посприяла революційна технологія оптичного локатора (LiDAR), яка дозволяє в цифровому форматі прибрати крони дерев з аерознімків ландшафту. Завдяки цьому вченим вдалося виявити руїни будинків, палаців, доріг, терас і складних систем іригації.

"На зображеннях видно, що весь цей регіон був системою розселення, масштаби та щільність населення якої сильно недооцінювали", - заявив американський археолог Томас Гаррісон, який курує групу учасників проекту, що займається дослідженням і збереженням спадщини майя.

Усього на сьогодні вчені обстежили 2,1 тисячі квадратних кілометрів на території біосферного заповідника Maya Biosphere Reserve у Гватемалі.

"Більшість людей завжди вважала, що чисельність населення майя становила близько п'яти мільйонів. З новими даними тепер можна небезпідставно вважати, що там жили від 10 до 15 мільйонів чоловік, причому багато - у низинних і болотистих районах, які раніше деякі з нас вважали непридатними для життя", - також додав археолог із Тулейнського університету (Луїзіана, США) Франциско Естрада-Беллі.

Хіти тижня. Гаага для Ху*ла все ближче: Прокуратура Нідерландів представила новий доказ, що MH17 збили ракетою "Бука" (оновлено)

субота, 4 липень 2020, 1:00

Телефонні розмови на сьогоднішній день є найбільш конкретними доказами у справі MH17 щодо трьох російських і одного українського підозрюваних. Прокуратура Нідерландів під час судових слухань у справі збитого над Донбасом у 2014 році літака MH17 предста...

Хіти тижня. Без шансів: Український боксер зазнав нищівної поразки в Польщі (відео)

субота, 4 липень 2020, 0:10

Цей бій не буде включений в офіційну статистику боксерів, так як юридично був виставковим. Відомий український боксер Сергій Радченко (7-6, 2 KO) без шансів програв польському ексчемпіону Європи Матеушу Мастернаку (41-5, 28 КО), передають Патріоти Укра...