Хіти тижня. Недооцінили масштаб: Учені зробили шокуючу заяву про цивілізацію майя

Більшість вчених традиційно вважала, що чисельність населення держави майя становила близько п'яти мільйонів, але це не так.

Передбачувані поселення майя. Фото: Wild Blue Media  2/2

Учені знайшли в джунглях Центральної Америки руїни понад 60 тисяч будівель цивілізації майя. Поселення представників стародавнього народу проходили на півночі Гватемали, повідомляють Патріоти України.

Відкриттю посприяла революційна технологія оптичного локатора (LiDAR), яка дозволяє в цифровому форматі прибрати крони дерев з аерознімків ландшафту. Завдяки цьому вченим вдалося виявити руїни будинків, палаців, доріг, терас і складних систем іригації.

"На зображеннях видно, що весь цей регіон був системою розселення, масштаби та щільність населення якої сильно недооцінювали", - заявив американський археолог Томас Гаррісон, який курує групу учасників проекту, що займається дослідженням і збереженням спадщини майя.

Усього на сьогодні вчені обстежили 2,1 тисячі квадратних кілометрів на території біосферного заповідника Maya Biosphere Reserve у Гватемалі.

"Більшість людей завжди вважала, що чисельність населення майя становила близько п'яти мільйонів. З новими даними тепер можна небезпідставно вважати, що там жили від 10 до 15 мільйонів чоловік, причому багато - у низинних і болотистих районах, які раніше деякі з нас вважали непридатними для життя", - також додав археолог із Тулейнського університету (Луїзіана, США) Франциско Естрада-Беллі.

Хіти тижня. Коронавірус не пройде: В мережі сміються над маскою із чоловічих трусів (відео)

середа, 1 квітень 2020, 14:00

Дівчина віртуозно з чоловічих трусів зробила собі балаклаву. На записі видно, як дівчина віртуозно з чоловічих трусів зробила собі захисну балаклаву. «Я вважав, що бачив все, що стосується коронавірусу. Але ні, мабуть, помилився. Відтепер чоловіки буду...

Інфекцію підхопила вже в пологовому: Рідні померлої в Івано-Франківську від Covid-19 породіллі зробили заяву

середа, 1 квітень 2020, 13:45

На коронавірус зараз перевірять усіх лікарів, які контактували з померлою. А обласний пологовий взагалі можуть закрити на карантин. Рідні померлої від коронавірусу в Івано-Франківську 37-річної породіллі переконані, що вона підхопила хворобу вже в поло...