Хіти тижня. Недооцінили масштаб: Учені зробили шокуючу заяву про цивілізацію майя

Більшість вчених традиційно вважала, що чисельність населення держави майя становила близько п'яти мільйонів, але це не так.

Передбачувані поселення майя. Фото: Wild Blue Media  2/2

Учені знайшли в джунглях Центральної Америки руїни понад 60 тисяч будівель цивілізації майя. Поселення представників стародавнього народу проходили на півночі Гватемали, повідомляють Патріоти України.

Відкриттю посприяла революційна технологія оптичного локатора (LiDAR), яка дозволяє в цифровому форматі прибрати крони дерев з аерознімків ландшафту. Завдяки цьому вченим вдалося виявити руїни будинків, палаців, доріг, терас і складних систем іригації.

"На зображеннях видно, що весь цей регіон був системою розселення, масштаби та щільність населення якої сильно недооцінювали", - заявив американський археолог Томас Гаррісон, який курує групу учасників проекту, що займається дослідженням і збереженням спадщини майя.

Усього на сьогодні вчені обстежили 2,1 тисячі квадратних кілометрів на території біосферного заповідника Maya Biosphere Reserve у Гватемалі.

"Більшість людей завжди вважала, що чисельність населення майя становила близько п'яти мільйонів. З новими даними тепер можна небезпідставно вважати, що там жили від 10 до 15 мільйонів чоловік, причому багато - у низинних і болотистих районах, які раніше деякі з нас вважали непридатними для життя", - також додав археолог із Тулейнського університету (Луїзіана, США) Франциско Естрада-Беллі.

Хіти тижня. "Перший раз зустрівся з Білик у ліфті. Не витримав і вийшов на іншому поверсі": Відомий музикант розповів, як був сусідом співачки

середа, 14 квітень 2021, 20:00

Після виступу Позитив розповів, що колись жив по сусідству з Білик та українським артистом Дмитром Коляденком, який на той момент був її обранцем. Позитив уточнив, що його квартира була на 12-му поверсі, а Білик із Коляденко проживали поверхом вище. Ві...

Щоб "не псували репутацію": УАФ назавжди заборонила грати 26 українським футболістам, які виступали за "ЛДНР"

середа, 14 квітень 2021, 19:27

Контрольно-дисциплінарний комітет Української асоціації футболу довічно заборонив грати 26 українським футболістам. Вони виступали у складі збірних команд так званих "ЛНР" та "ДНР". Про це повідомили в прес-службі УАФ, передають Патріоти України. Так, ...