Хіти тижня. Неймовірний лайфхак: Учена з Індії показала, як обдурити мозок і побачити "дірку в долоні" (відео)

Щоб пересвідчитися у гнучкості нашого мозку, нейробіологиня пропонує взяти аркуш паперу і провести невеликий експеримент.

Хочете пограти зі своїм мозком – візьміть аркуш паперу, не обов’язково чистого – можна з написами. А далі – науковиця з Індії Шубга Толе спробує показати, як його обдурити. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на відео TED Talks India.

Шубга Толе. Фото ted.comНейробіологиня Шубга Толе працює в Інституті фундаментальних досліджень Тата у Мумбаї.

На конференції TED вона запропонувала один експеримент, який ми пропонуємо повторити.

"Немає нічого, що б наш мозок не міг зробити – хтось із нас ходить у гори, хтось працює інженером, хтось інший у цей час пише вірші чи малює. Всі ці здатності нам дає мозок. Він є таким-собі фантастичним комп’ютером, а всі ми знаємо, що комп’ютер збирається з частинок. Хто ж тоді збирає мозок?" – інтригує Шубга Толе.

Науковиця пояснює, що кожна частинка мозку людини створюється ще в утробі матері, а згодом вони з'єднуються.

Схема цих з’єднань визначає основні здібності й таланти людини, наприклад, майже всі люди мають фізіологічні можливості, щоб ходити, але у когось хода більш граційна, інший крокує незграбно.

Досить просто поглянути на те, як людина йде по вулиці й визначити – вона танцює чи займається атлетикою.

"Так само ми дивимося на світ – кожна людина зі своєї перспективи. Хтось має схильність до естетичного чуття й стає архітектором, дизайнером чи художником", – додає Толе.

Щоб пересвідчитися у гнучкості нашого мозку, нейробіологиня пропонує взяти аркуш паперу і скрутити його у трубочку.

Далі потрібно тримати аркуш-трубку в одній руці, прикласти до нього розкриту долоню іншої.

Спробуйте наблизити обидві руки до обличчя так, щоб одне око дивилося в отвір скрученого трубкою аркуша, а інше затуляла рука. Не заплющуйте очі.

Далі, продовжуючи тримати однією рукою паперову трубу, відкриту долоню відсуньте до краю згорнутого аркуша.

Експеримент із скрученим папером. Скріншот з відео

"Що ви бачите? – запитує Толе.

Деякі люди казали мені, що у них дірка в долоні". Річ у тім, що людина сприймає світ через 5 відчуттів. Вони дають сигнал мозку, який запускає свою операційну систему й підштовхує людину зрозуміти: "о, це листя на дереві – зелене", "цей стіл – твердий". І так, "тут же дірка у моїй долоні".

Науковиця пояснює, що так працює наш мозок – сигнали від обох очей накладаються один на одного, і в людини немає вибору.

Усі схеми в мозку людини розвиваються із дитинства. Тож Шубга Толе радить із раннього віку підштовхувати дітей до можливості спробувати себе у різній діяльності й відчути, що по-справжньому "своє".

"Звучить добре, але на практиці реалізовується не всюди": Військові скаржаться, що постанова Кабміну щодо виплати в 1 млн за програмою 18-24 не реалізовується

середа, 14 травень 2025, 23:25

Проєкт «Контракт 18-24», який передбачає одноразову виплату військовослужбовцям у розмірі одного мільйона гривень, викликає чимало запитань серед самих військових. Один із бійців батальйону «Айдар» повідомив, що попри те, що повністю підпадає під усі к...

В оновленій версії тільки один українець: Ломаченко вилетів з рейтингу найкращих боксерів світу

середа, 14 травень 2025, 22:12

Боксеру Василю Ломаченку не знайшлось місця в оновленому рейтингу найкращих боксерів світу в легкій вазі. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на сайт журналу The Ring. Чемпіон IBF (Міжнародної боксерської федерації) та IBO (Міжнародної бо...