Вступив в силу новий закон, яким українців зобов'яжуть утеплювати будинки, а в іншому випадку будуть карати штрафами.

Закон «Про енергетичну ефективність будівель» передбачає проведення масового аудиту квартир і будинків на предмет їх енергоефективності, за результатами яких будуть видавати відповідні сертифікати, передають
Патріоти України.
Передбачається, що вже з 1 січня 2019 роки для визначених років аудит буде обов'язковий, а за відмову або відсутність сертифіката передбачені штрафи.
Провести енергоаудит зобов'яжуть об'єкти будівництва, будинки із загальною опалювальною площею від 250 кв. м., в яких знаходяться органи влади і багатоквартирні житлові будинки, які беруть участь в держпрограмах фінансування енергоефективності. Цей сертифікат можуть також вимагати при укладенні договору купівлі-продажу або оренди будівлі.
Залежно від рівня енергоефективності будівлі, йому присвоять відповідну букву: від А (найвищий) до G (самий марнотратний). За липові сертифікати або їх відсутність (де це обов'язково) передбачений штраф від 3400 до 5100 грн.
Першими нововведення повинні будуть освоїти ОСББ, які захочуть отримати державне співфінансування, а також бюджетна сфера.
Однак в законі багато недоліків. Наприклад, аудиторів може катастрофічно не вистачати. Перевірки повинні будуть виконувати енергоаудитори і фахівці з обстеження інженерних систем, проте їх кількість в країні поки не відома: фахівці стверджують, що на всіх охочих їх все одно не вистачить. «Енергоаудит на практиці відбувається так: фахівець виїжджає на об'єкт, бере необхідну інформацію, отримує на підприємстві технічні дані будинку, після цього проводить розрахунки в програмі. Але енергоаудиторів на всіх не вистачить. Тільки бюджетних будівель в Україні близько 8 тис., а житлових - 250 тис. Тому роботи, як видно, на роки», - говорить голова комітету ЖКГ, благоустрою, екології та охорони навколишнього середовища Громадської ради при КМДА Олег Попенко.
Весняні морози знищили значну частину майбутнього врожаю фруктів. Абрикоси й персики постраждали найбільше, черешня і вишня - частково. Ціни на ці плоди підскочать. РБК-Україна розпитало експертів, що буде з врожаєм плодових дерев та як зміняться ціни ...
В Україні поменшало випадків шахрайства з платіжними картками – лише 0,0031% (тобто 31 на мільйон) видаткових операцій з картками торік виявилися шахрайськими. Водночас сума завданих в результаті збитків зросла більш ніж на третину і перевищила мільярд...