В.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун заявила, що вода на шкірі ніяк не може вплинути на результати туберкулінової проби, однак не варто терти і дряпати місце ін'єкції.

У рекомендаціях західних організацій не існує ніяких обмежень щодо негативного впливу води на результати туберкулінової проби (реакція Манту). Про це 25 лютого повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун в Facebook, передають
Патріоти України.
"Помітила, що багато українців вважають, ніби вода на шкірі може вплинути на реакцію організму, папула (ущільнення шкіри на місці проби. - ред.) від ін'єкції збільшиться і результат проби помилково покаже, що людина інфікована. Це не так. Вода на шкірі ніяк не може вплинути на пробу Манту", - запевнила вона.
Супрун пояснила, що ін'єкція туберкуліну вводиться під шкіру, куди вода сама по собі не проникає. "Втім, Манту дійсно не варто терти або дряпати. А ось мочити можна на здоров'я", - підсумувала вона.

Туберкулінодіагностика (реакція Манту, проба Пірке) являє собою внутрішньошкірну або нашкірну пробу, спрямовану на виявлення специфічної імунної відповіді на введення туберкуліну. Наявність вираженої шкірної реакції свідчить, що організм активно взаємодіє зі збудником.
Неприпустимість контакту проб Манту з водою - один з популярних міфів. Швидше за все, він зберігся з часів повсюдного застосування проби Пірке, яку не можна було мочити, тому що вона наносилася на спеціальним чином подряпану шкіру.
Актор Дмитро Ярошенко, який став відомий після ролі Василя Стуса в фільмі "Заборонений", пояснив, чому виїхав з України. У коментарі "Суспільне Культура" чоловік зазначив, що перетнув кордон через "важливий міжнародний проєкт", передають Патріоти Украї...
Англіканська церква Святого Петра в місті Шиплі на півночі Англії приваблює нових парафіян за допомогою боїв рестлерів. Глядачі із захопленням стежать за тим, як б'ються бійці за перемогу, передають Патріоти України з посиланням на Associated Press. За...