Нещодавно у прикордонному з Україною угорському селі Хайдудорога місцеві правоохоронці у повній амуніції здійснили облаву як на українців, які тут проживають і незаконно отримали документи, так і на місцевих чиновників, що видавали нашим співвітчизникам угорські паспорти. Як пише ресурс "Вести" з посиланням на угорські ЗМІ, операцію проводили спецпризначенці зі столиці країни Будапешту, повідомляють Патріоти України.
Жителі села Хайдудорога переконують, що українці справді проживають тут, поготів в одному із будинків нібито фіктивно прописано аж чотири десятки людей. "Останнім часом все більше українців прописують в прикордонних селах, потім вони отримують підроблені паспорти. Коли про це дізналися в Будапешті, вирішили проводити рейди проти ошуканців і угорців, які їм допомагають, – зазначив угорський журналіст Ласло Пінтер.
Як пояснюється у матеріалі ресурсу, ті українці, що не мають законних підстав для отримання паспорта європейської країни, вирішують питання через хабарі чиновникам. Крім того, європейські паспорти можна відкрито придбати в інтернеті, щоправда їхня ціна коливається від 5 до 10 тисяч доларів (здебільшого документи пропонують за 7 тисяч доларів) – за цю суму посередники беруться оформити фальшиві довідки та вирішити питання з консульством.
Додамо, що угорський паспорт також можна отримати цілком легально, а займе це не більше за два-три місяці. "Одне із найпопулярніших громадянств для українців – угорське. Його роблять далеко не лише закарпатці, яким мадярський паспорт слід видавати через їхнє походження, а й українці з інших областей. Паспорт держави-члена Євросоюзу дає можливість вільно їздити в Європу, вчитися, лікуватися там і шукати роботу", – зазначає експерт з міграції Вадим Осадчук.
Весняні морози знищили значну частину майбутнього врожаю фруктів. Абрикоси й персики постраждали найбільше, черешня і вишня - частково. Ціни на ці плоди підскочать. РБК-Україна розпитало експертів, що буде з врожаєм плодових дерев та як зміняться ціни ...
В Україні поменшало випадків шахрайства з платіжними картками – лише 0,0031% (тобто 31 на мільйон) видаткових операцій з картками торік виявилися шахрайськими. Водночас сума завданих в результаті збитків зросла більш ніж на третину і перевищила мільярд...