Хіти тижня. Попереду Європи усієї: Чому з українського життя заздрять іноземці

За безліччю критеріїв Україна відстає від Європи. Тому заклики вчитися у наших західних сусідів і переймати їх досвід – цілком справедливі.

Однак є сфери, в яких Україна випереджає Захід. Просто ми до них давно звикли і часто навіть не помічаємо, - йдеться в матеріалі видання etcetera, передають Патріоти України.

ПОЧАТОК ЖИТТЯ. Ви здивуєтеся, але система соціального забезпечення матері і дитини в Україні – одна з найгуманніших у світі. Насправді, на планеті не так багато країн, в яких декретна відпустка триває цілих три роки і повністю оплачується.

ВЧИТИСЯ, ВЧИТИСЯ І ЩЕ РАЗ ВЧИТИСЯ. Про українську освіту прийнято говорити або погано, або нічого. І нерідко критика дійсно справедлива. Проте не варто забувати, що вища освіта в нашій країні як і раніше залишається загальнодоступною (навіть незважаючи на те, що кількість бюджетних місць скорочується). Нарешті, в Україні продовжують діяти різноманітні художні студії, спортивні секції, музичні школи, хореографічні гуртки і лабораторії робототехніки, в яких ціни на заняття досить демократичні. Похвалитися такою кількістю позашкільних освітніх центрів може далеко не кожна країна.

МАЙЖЕ ТОРТУГА. Ми так звикли дивитися фільми, слухати музику і читати книги, завантажені з інтернету абсолютно безкоштовно, що навіть не замислюємося над тим, що таке задоволення не можуть собі дозволити жителі країн Євросоюзу. У Європі «піратські» партії наполегливо і безуспішно борються за те, що в Україні давно є реальністю. Правда, справа тут не в якійсь особливій прогресивності української влади, а, навпаки, в тому, що уряд поки не взявся за цю сферу з належною ретельністю.

СВЯТО, ЯКЕ ЗАВЖДИ З ТОБОЮ. Недорога, якісна і смачна їжа – це те, на що завжди звертають увагу іноземці, які подорожують по Україні. Крім того, у кожному українському місті ви можете відшукати ринок (а то і не один) зі свіжими фруктами, овочами і м’ясом.

ПОДАЛІ ВІД ЛЮДЕЙ. Екологи кажуть, що в нинішній Європі тільки 8% території зберегли відносно незаймані і, тим більше, первозданні ландшафти. У першу чергу, це стосується Західної і Центральної Європи, де збереглися лише крихітні острівці дикої природи серед мегаполісів, сільгоспугідь та перетворених людиною земель. В Україні таких місць значно більше.

Звичайно, усе це можна вважати дрібницями в порівнянні з тими соціально-економічними труднощами, з якими стикаються українці. Проте це – важливі свободи, переваги і досягнення, які варто було б зберігати і захищати.

Опублікував: Олег Устименко

"Боже мій": Співробітниця McDonald's показала, як готується популярна їжа (відео)

середа, 27 вересень 2023, 8:07

Дівчина, яка працює в одному з ресторанів мережі McDonald's у США, розповіла, що яйця, млинці та суміш буріто "продаються вже готовими". Відповідне відео опублікував користувач blexican_shay83 в TikTok, передають Патріоти України. Американка продемонст...

Уже з жовтня: Чоловіки в Україні більше не зможуть "сховатися" від ТЦК

середа, 27 вересень 2023, 7:41

В Україні з жовтня 2023 року почне працювати електронний реєстр військовозобов'язаних. Це нововведення покликане спростити облік і контроль за призовниками, резервістами та військовозобов'язаними. Про це йдеться в законопроєкті №10062, передають Патріо...