Хіти тижня. Поради ФБР: Як дізнатися, що людина бреше завдяки одному-єдиному запитанню

Гіпотеза ставить людину у ситуацію, коли потрібно або погодитися зі сказаним, або надати додаткову інформацію
Коли ви починаєте розмову з припущення, ваш співрозмовник підтвердить його або внесе свої поправки. Гіпотетичні фрази створюють ілюзію того, що ви знаєте багато, йдеться у блозі професора психології, колишнього агента ФБР Джека Фашера, повідомляють Патріоти України з посиланням на "Новое время".

"Гіпотеза ставить людину у ситуацію, коли потрібно або погодитися зі сказаним, або надати додаткову інформацію. Це допомагає підкоригувати припущення. Люди часто відчувають необхідність у таких виправлення. Вони дуже хочуть бути правими і люблять поправляти інших", - йдеться у блозі.

Фахівець радить, як правильно ставити запитання. Не правильно запитувати: "Ви знаєте цю людину?" чи "Ти вживаєш наркотики". Правильно: "Коли ви вперше зустріли цю людину?" і "Коли ти останній раз вживав наркотики?".

Гіпотетичні запитання ставлять співрозмовника у скрутне становище. Йому здаватиметься, що ви знаєте відповідь. До прикладу, якщо діти не вживали наркотиків, відразу почнуть протестувати. Якщо заборонені речовини вживали, тоді на питання відповідатимуть невпевнено. Таким чином оцінюють, чи дійсно ви знаєте щось про це.

Після секундного коливання запитаєте: "Ти правда думав, що я не дізнаюся?". Таке продовження гіпотези зробить ситуацію ще більш складною. Позитивна і негативна відповідь свідчитиме про визнання вживання наркотиків. Відповідь "Так" - це визнання у вживанні. Відповідь "Ні" - це визнання у вживанні. Єдиний прийнятний варіант: "Дізнаєшся про що?".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зрозуміти, що людина бреше

Коли є тільки два варіанти, брехуни відчувають необхідність вибирати між ними. Людина, яка каже правду, має багато відповідей і не повинна обирати тільки з двох.

Гіпотетичні фрази або питання можна використовувати в різних особистих, соціальних і ділових ситуаціях. Це допоможе розкрити правду.

Буде удар! Німеччина планує скоротити базову соцвиплату - що очікувати українським біженцям

четвер, 3 квітень 2025, 7:50

У Німеччині планують скоротити базову соціальну допомогу Bürgergeld, посиливши вимоги для отримувачів виплат. Водночас експерти зазначають, що на практиці зміни будуть мінімальними, і виплати продовжать отримувати майже всі нинішні одержувачі. Про це п...

Хтось отримав менше за обіцяне, а хтось не отримав нічого: Що дала березнева індексація пенсій в Україні

четвер, 3 квітень 2025, 7:44

Індексація пенсійних виплат, яку проводять щорічно, покликана збільшити пенсії. Але інколи буває так, що виплати не збільшуються, а у деяких випадках можуть і зменшитися. Останнє, насамперед, може стосуватися пенсіонерів, які продовжують працювати, пер...