Відповідне дослідження опубліковане в науковому журналі Scientific Reports. Зокрема, вони встановили, що організм людини реагує на невагомість як на хворобу, а імунна система включає різноманітні захисні механізми. При цьому найімовірніше тривалий політ в невагомості (рік і більше) призведе до важких хронічних захворювань і можливо смерті, передають Патріоти України.
До подібних висновків дослідники прийшли, провівши аналіз концентрації 125 білків в плазмі крові 18 російських космонавтів. Відповідні аналізи були взяті у них за місяць до польоту, після повернення з космосу і через тиждень реабілітації.
Вдалося підтвердити, що змінилася концентрація білків, що беруть участь в регуляції імунітету. Таким чином, організм людини реагує на політ в космос як на хворобу на молекулярному рівні. При польоті процесам адаптації до нових умов піддаються всі типи клітин, органів і тканин людини.
У своїй роботі вчені вдалися до кількісної протеоміки, визначаючи як наявність самого білка, так і його кількість. У майбутньому вони мають намір використовувати точковий метод для пошуку специфічних білків, що впливають на організм в умовах невагомості - це передбачає здачу крові прямо на орбіті.
Чемпіон світу за версіями WBO, WBA, WBC, та IBO у надважкій вазі Олександр Усик у межах медіа-дня після оголошення реваншу з чемпіоном IBF Даніелем Дюбуа став гостем студії talkSport. У Мережі завірусилося відео, на якому український боксер ремонтує ла...
Український журналіст Вадим Карп’як розповів про випадкову зустріч у Варшаві з польським художником Леоном Тарасевичем. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook, передають Патріоти України. Зустріч була випадковою, проте приємною. Літній художни...