За останні три роки в Україні більше 3 тисяч приватних домогосподарств встановили сонячні електростанції загальною потужністю 51 МВт, - йдеться в повідомленні Кабміну, передають Патріоти України.
Більшість, а саме - близько 2 тисяч сімей, перейшли на "чисту" електроенергію у 2017 році. Зокрема, в четвертому кварталі 2017 року, незважаючи на зимовий період, перевагу "чистій" електроенергії надали 687 домогосподарств, що на 30% більше в порівнянні з третім кварталом того року.
"Стрімкий попит населення на сонячну електроенергію пояснюється прийнятим в 2015 році законом, яким надано вигідний "зелений" тариф з прив'язкою до курсу євро. Це означає, що домогосподарство може продавати надлишок згенерованої "чистої" електроенергії в мережу і швидко повертати кошти, вкладені в сонячні панелі без застережень щодо інфляції", - зазначив голова Держенергоефективності Сергій Савчук.
Якщо сонячні установки потужністю до 30 кВт встановлені в 2017 році, то "чисту" електроенергію можна реалізовувати за тарифом 18,09 євроцента/кВт-год до 2030 року.
Переходити на "сонячну" електроенергію також допомагає влада на місцях. Зокрема, у Львівській області з обласного бюджету домогосподарству повертають 10% суми кредиту на сонячні панелі, а в Житомирській області - 20% суми кредиту. У місті Хмельницькому та місті Броди (Львівська область) з міського бюджету повертають 10% вартості робіт по установці сонячних електростанцій.
Загалом, за три роки приватними домогосподарствами інвестовано в установку сонячних панелей майже 52 млн євро.
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...
Якщо і переїздити кудись жити, так це до країни, з високим індексом щастя. Одним з найвищих таких показників у світі може похвалитись Швейцарія, і зараз країна пропонує вигідні умови переміщення, передають Патріоти України. Як пише видання Express, шве...