Хіти тижня. "Шара" скінчилась: Віднині студенти не зможуть видавати чужі курсові та дипломні за власні

Міністерство освіти і науки України підписало Меморандум з компанією Plagiat.pl, який дозволить українським вузам протягом 5 років безкоштовно використовувати сучасну систему для виявлення плагіату, зокрема, в роботах, виконаних на різних мовах.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Кабміну, передають Патріоти України.

"Для Міносвіти важливо створити умови для доступу вузів до сучасного інструменту і відповідних баз даних, які допоможуть в боротьбі з академічною недобросовісністю (плагіатом). У Меморандумі не надається монопольного права або якихось преференцій компанії Plagiat.pl, але ми отримуємо додатковий інструмент перевірки академічних текстів", - пояснила міністр освіти Лілія Гриневич.

Передбачається, що використання цього інструменту навчальними закладами є добровільним і формалізується у вигляді окремої угоди між вузом та компанією Plagiat.pl. Університети зможуть підписати угоду протягом трьох місяців з дати підписання Меморандуму.

Працівники вузів зможуть пройти одноденний безкоштовний тренінг для ознайомлення з роботою бази. Університетам пропонують різні моделі використання продукту, включаючи таку, що не надає Plagiat.pl ніякого доступу до власної бази (репозитарій). У разі отримання доступу до репозитарії компанія гарантує недопущення копіювання та використання його змісту в комерційних цілях.

Опублікував: Олег Устименко

А ви це знали? Чому у СРСР корпус телевізорів робили із дерева

неділя, 23 лютий 2025, 9:50

У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...

Літній час 2025: Українцям пояснили, чи буде традиційне переведення годинників навесні

неділя, 23 лютий 2025, 9:45

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...