Хіти тижня. Таємний меседж часів СРСР, або "Слава Україні!" в столичному метро (фото)

У 1989 будівельники, які оформляли станцію київського метро "Золоті ворота", порушили заборону і виклали коричневою смальтою на мозаїчному фризі у вестибюлі між ескалаторами "Слава Україні".

Згодом мозаїка потемніла і помітити слова стало складніше, тому історія вважалася міською легендою. Але кілька років тому автор проекту інтер'єрів станції Вадим Жежерін підтвердив - напис існує, передають Патріоти України.

"Хлопці, робочі, самі виклали. Потім змусили мене піднятися наверх і подивитися. Я подивився, а вони питають:" Ти не боїшся? ". Ну, я відповів, що не боюся. Вони були натхнені нижнім вестибюлем і вже грішно було викласти цей напис ", - розповів Жежерін.

Мозаїка нижнього вестибюля, про яку говорить архітектор, зображували храми і київських князів.

Опублікував: Олег Устименко

Командир бригади, чиї бійці ремонтували його житло на Черкащині, залишається (h\\\без посади та на свободі

середа, 24 червень 2026, 10:56

Командир бригади, чиї бійці ремонтували його житло на Черкащині, залишається без посади та на свободі. За інформацією слідства, прокурори клопотали про відсторонення чоловіка від посади командира 43‐ї окремої артилерійської бригади ще на два місяці. А...

СБУ затримала агента фсб, який коригував удари рф по Одесі

середа, 24 червень 2026, 10:41

Контррозвідка Служби безпеки затримала агента фсб на Одещині. Ним виявився завербований ворогом колишній військовослужбовець ЗСУ, який у 2005 році звільнився зі служби та оселився у портовому місті. Після початку повномасштабної війни зловмисник вийшов...