Останній документ датований 1951 роком, що свідчить про те, що архіви пролежали в землі 66 років.
Серед матеріалів – цінна інформація про діяльність українського підпілля в 1948-1951 роки, збереглося чимало друкованих видань та вперше знайдено дитячий журнал, який видавали в 40-х українські підпільники.
Алюмінієвий бідон має номер 8809 і дату – 1946 рік. Радянська влада спеціально нумерували бідони. Адже енкаведистам було відомо, що українські підпільники в них ховають документи та закопують в землю.
Якщо на молочарні не виявляли бідона, когось з робочих підозрювали у співпраці з УПА. Починались репресії. Часто народні месники просто підпалювали будівлі, забираючи бідони, щоб ніхто не постраждав від рук "чекістів".
У записах збереглися протоколи мародерства Міністерства державної безпеки СРСР, звіти про організацію колгоспів і каральних загонах НКВД.
Опублікував: Олег Устименко
Англіканська церква Святого Петра в місті Шиплі на півночі Англії приваблює нових парафіян за допомогою боїв рестлерів. Глядачі із захопленням стежать за тим, як б'ються бійці за перемогу, передають Патріоти України з посиланням на Associated Press. За...
Стрибун у висоту Вадим Кравчук опублікував серію скандальних коментарів під дописом «Суспільне Спорт», присвяченому сексистським висловлюванням президента футбольного клубу «Інгулець» Олександру Поворознюку. На сторінці в Instagram було опубліковано до...