Хіти тижня. У Фінській затоці спостерігається дивовижне природне явище

Узбережжі Фінської затоки покрилося крижаними кулями діаметром від 5 до 10 сантиметрів.

Очевидці діляться фотографіями в соціальних мережах і обговорюють причину появи «сніжок», передають Патріоти України.

Зокрема, коментатори припускають, що це обкатані фрагменти розбитої крижини або щільні грудки снігу, що впали у воду. Видовище порівняли з супом з фрикадельками і з журавлиною в цукрі.

Думки експертів щодо причини цього явища також розходяться. Одні нагадують, що процес льодоутворення в солоній воді відрізняється від прісної, і під час негоди лід в морській воді може формуватися грудками. Інші пов'язують появу «сніжок» з попаданням в воду промислового масла.

Виходячи з того, що морська вода - це розчин величезної кількості солей, то її кристалізація при замерзанні протікає нерівномірно. Кристали будуються навколо ядра. У нашому випадку, вода ставала в кристалічну решітку навколо бульбашки газу або гідрофобної рідини, крапля якої в воді має округлу форму.

Прикладом не розчинної у воді рідини служить масло, воно як раз має ідеальне коло у воді. Оскільки температура замерзання напевно вище, ніж у води, то виходить, що навколо масляних плям шикувалися молекули води і утворили кулясте тіло, - сказав еколог Ілля Леухін.

"Волю Надії Савченко": На Майдан підтримати нардепку завітала "вражаюча" кількість прихильників (фотофакти)

неділя, 22 квітень 2018, 22:10

Мабуть, на такий "успіх" організатори не розраховували, хоча соцопитування чітко показує, якою народною підтримкою "льотчиця" тішиться наразі. А відразу після звільнення її підтримувало близько 40% українців. Закономірний фінал... У Києві на Майдані Не...

Під носом у генпрокурора: Біля будинку Луценка активісти влаштували пікнік (фото, відео)

неділя, 22 квітень 2018, 21:59

Ініціаторами флешмобу стали члени партії "Рух нових сил". У неділю, 22 квітня, до будинку генпрокурора Юрія Луценка у село Стоянка автопробігом прибули активісти і провели під житлом глави ГПУ флешмоб. Після цього учасники акції влаштували на цьому ж ...