Хіти тижня. У Фінській затоці спостерігається дивовижне природне явище

Узбережжі Фінської затоки покрилося крижаними кулями діаметром від 5 до 10 сантиметрів.

Очевидці діляться фотографіями в соціальних мережах і обговорюють причину появи «сніжок», передають Патріоти України.

Зокрема, коментатори припускають, що це обкатані фрагменти розбитої крижини або щільні грудки снігу, що впали у воду. Видовище порівняли з супом з фрикадельками і з журавлиною в цукрі.

Думки експертів щодо причини цього явища також розходяться. Одні нагадують, що процес льодоутворення в солоній воді відрізняється від прісної, і під час негоди лід в морській воді може формуватися грудками. Інші пов'язують появу «сніжок» з попаданням в воду промислового масла.

Виходячи з того, що морська вода - це розчин величезної кількості солей, то її кристалізація при замерзанні протікає нерівномірно. Кристали будуються навколо ядра. У нашому випадку, вода ставала в кристалічну решітку навколо бульбашки газу або гідрофобної рідини, крапля якої в воді має округлу форму.

Прикладом не розчинної у воді рідини служить масло, воно як раз має ідеальне коло у воді. Оскільки температура замерзання напевно вище, ніж у води, то виходить, що навколо масляних плям шикувалися молекули води і утворили кулясте тіло, - сказав еколог Ілля Леухін.

Хіти тижня. Теракт інсценували? Ще одна приголомшлива версія подій у Керчі

понеділок, 22 жовтень 2018, 22:30

Ймовірно, нападник був не один. Куди зникла решта і чому про це мовчать - наводить на думку, що теракт був організований російськими спецслужбами. Російський журналіст Сергій Асланян вказав на ряд підозрілих аспектів офіційної версії нападу студента Вл...

Нехай ворог лусне від люті: ЗСУ під Донецьком вивісили прапор ФК "Динамо" (відео)

понеділок, 22 жовтень 2018, 22:04

За своїм стратегічним значенням це місце є продовженням аеропорту і головною висотою, що відкриває шлях до окупованого Донецька. На позиції "Шахта" в місті Красногорівка бійці Збройних сил України (ЗСУ) вивісили прапор київського футбольного клубу "Дин...