Хіти тижня. У Фінській затоці спостерігається дивовижне природне явище

Узбережжі Фінської затоки покрилося крижаними кулями діаметром від 5 до 10 сантиметрів.

Очевидці діляться фотографіями в соціальних мережах і обговорюють причину появи «сніжок», передають Патріоти України.

Зокрема, коментатори припускають, що це обкатані фрагменти розбитої крижини або щільні грудки снігу, що впали у воду. Видовище порівняли з супом з фрикадельками і з журавлиною в цукрі.

Думки експертів щодо причини цього явища також розходяться. Одні нагадують, що процес льодоутворення в солоній воді відрізняється від прісної, і під час негоди лід в морській воді може формуватися грудками. Інші пов'язують появу «сніжок» з попаданням в воду промислового масла.

Виходячи з того, що морська вода - це розчин величезної кількості солей, то її кристалізація при замерзанні протікає нерівномірно. Кристали будуються навколо ядра. У нашому випадку, вода ставала в кристалічну решітку навколо бульбашки газу або гідрофобної рідини, крапля якої в воді має округлу форму.

Прикладом не розчинної у воді рідини служить масло, воно як раз має ідеальне коло у воді. Оскільки температура замерзання напевно вище, ніж у води, то виходить, що навколо масляних плям шикувалися молекули води і утворили кулясте тіло, - сказав еколог Ілля Леухін.

Хіти тижня. Жити по-новому: Українців чекає новий тарифний удар вже у квітні

понеділок, 22 січень 2018, 14:00

Тарифи на газ, гарячу воду та опалення можуть вирости ще мінімум на 20%. Уже в середині весни український уряд перегляне тарифи на газ, а слідом за цим можуть вирости тарифи на гарячу воду і опалення, повідомляють Патріоти України. Згідно з чинною пост...

Якою буде весна в Україні: Синоптики озвучили перший прогноз

понеділок, 22 січень 2018, 13:55

Весна в Україну у 2018 році може прийти рано – на це може вплинути аномально тепла зима. Таку думку озвучив директор Українського гідрометцентру Микола Кульбіда, повідомляють Патріоти України. "В середньому, кліматична температура підвищується кілька д...