Хіти тижня. В Австралії ціле місто живе під землею (фото)

Своє рішення жити в "норі" люди пояснюють аномальною спекою.

В Австралії ціле місто живе під землею. Фото: ЗМІ

Французький фотограф Антуан Брю показав місто Кубер-Педі в Південній Австралії і його жителів. Щоб сховатися від екстремальної спеки, люди живуть, в основному, під землею, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Сама назва поселення перекладається з мови австралійських аборигенів як "нора білої людини". Влітку, протягом дня, температура може перевищувати + 40 °C, а до ночі опускається до + 20 °C.

Кубер-Педі більш відомий як "світова столиця опалів". Поклади дорогоцінних каменів були вперше виявлені тут в 1915 році, і їх видобуток залишається основним джерелом доходу для місцевих жителів.

Багато шахтарів працювали тут в 1970-1990-х, але сьогодні в Кубер-Педі залишилося менше 100 робочих. Вони працюють в основному взимку, коли температура не настільки екстремальна.

Зміст і форма викладення дуже зацікавив істориків: У Нідерландах розшифрували нетипову давньоримську табличку з прокляттям, знайдену на місці імперського військового табору

четвер, 25 червень 2026, 14:46

Під час нещодавніх археологічних досліджень у нідерландському муніципалітеті Герлен фахівці з Гейдельберзького університету виявили та розшифрували давньоримську свинцеву табличку з прокляттям, передають Патріоти України з посиланням на ArtNet. Табличк...

Квитки на вагу золота: Які напрямки в Україні стали найпопулярнішими - на одне місце в УЗ претендує 10 людей

четвер, 25 червень 2026, 13:40

Попит на подорожі Україною залишається високим, а на окремі рейси Укрзалізниці спостерігається значний ажіотаж, через який на один квиток може претендувати одразу кілька пасажирів. передають Патріоти України. Про це розповіла мандрівниця та організатор...