Хіти тижня. Всі інші - в гвалтівники: В Україні набудуть чинності зміни в законодавстві щодо згоди на секс, у тому числі в шлюбі

Зараз в Україні можливо притягнути до кримінальної відповідальності за зґвалтування тільки в разі, якщо було застосування погроз, сили або зловживання уразливим станом потерпілої особи.

Тепер партнеру потрібно отримати однозначну згоду на секс. Ілюстрація: соцмережі.

В Україні 11 січня 2019 року наберуть чинності зміни у Кримінальний кодекс щодо зґвалтування і сексуального насильства в рамках реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству над жінками та домашнього насильства, а також боротьби з цими явищами. Так, держава приєднається до 10 країн Європи, де секс без згоди визнається зґвалтуванням, передають Патріоти України.

Під час визначення було скоєне сексуальне насильство чи ні, головним моментом стане згода потерпілої сторони на ці дії. І відповідно, якщо такої згоди не було, то такі дії є протиправними.

Як зазначила юрист Галина Федькович, зараз в Україні можливо притягнути до кримінальної відповідальності за зґвалтування тільки в разі, якщо було застосування погроз, сили або зловживання уразливим станом потерпілої особи.

Психолог Марта Чумало зазначила, що особливо часто відбувається сексуальне насильство в шлюбі. Але насправді жінки не говорять про це, не йдуть у поліцію: жінки в шлюбі не ідентифікують примус до сексу як насильство та порушення їхніх прав, або ж бояться фізичного, психологічного чи матеріального тиску чоловіка.

"Підписуючи документ про одруження, ви не віддаєтеся у рабство. Але, на жаль, багато жінок вважають статевий акт обов'язком, який повинні виконувати, незалежно від власних бажань. На жаль, і поліція не хоче розслідувати такі справи сексуального насильства у шлюбі. Важливо пам'ятати, що незгода – це незгода, відсутність незгоди – це також незгода, і твої права закінчуються там, де починаються права іншого", – підкреслила психолог.

Основною проблемою в новому законі є те, що немає чіткого визначення, яким чином ідентифікувати і довести згоду, оскільки щодо згоди є тільки одна замітка, яка пояснює все те, що потрібне.

Згідно з опитуваннями, більшість жінок не знають про зміни у Кримінальний кодекс України щодо зґвалтування і сексуального насильства. Але водночас майже всі заявили, що згода іншої людини на секс є обов'язковою. До того ж, лише 53% опитаних відповіли, що їм не доводилося займатися сексом із партнером, який насправді не хотів цього.

77% людей відповіли, що жодні умови не можуть допускати секс без згоди. Однак 10% респондентів вважають, що секс без згоди прийнятний, якщо особи перебувають в інтимних стосунках або тривалий час живуть разом, а також якщо особа на пропозицію сексу не говорить чітко "Ні".

Тільки 24% охоплених опитуванням осіб повідомили, що ніколи не погоджувалися на секс, якого не хотіли. Значна частина респондентів повідомила, що вони погоджувалися на секс, якого не хотіли, за певних умов (почуття обов'язку, страху перед партнером, із метою уникнути сварок і т. ін.).

Мін’юст США висунув звинувачення проти Дерипаски: Російському олігарху загрожує до 20 років ув'язнення

п’ятниця, 30 вересень 2022, 7:43

Російський олігарх Дерипаска отримав офіційні звинувачення від США. Дерипаска захотів, щоб його власні діти попри санкції народжувались у США та разом зі спільницями організував для цього цілу схему . Російський олігарх Олег Дерипаска може отримати у...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети

п’ятниця, 30 вересень 2022, 6:11

30 вересня святкують день ангела жінок на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в церкву, і попросити у ікони трьох великомучениць здоров'я, любові, благополуччя собі і своїй родині. Вранці в ...