Хіти тижня. Земельні війни: На Одещині озброєні "тітушки" погрожували розправою військовим ЗСУ

Група з 40 озброєних невідомих людей загрожувала розправою працівникам прокуратури і військовослужбовцям ЗСУ під час документування протиправних дій щодо самовільного захоплення частини земель Тарутинського військового полігону в Одеській області.

Як повідомляє прес-центр Міністерства оборони України, про це в понеділок, 18 червня, заявив начальник відділу юридичного департаменту Міноборони України полковник юстиції Сергій Остапенко, передають Патріоти України.
«16 червня військовою прокуратурою Одеського гарнізону було зареєстровано три кримінальні провадження у ч.2 с. 342, ч.1 ст. 345 і ч.1 ст. 350 (опір працівникові правоохоронного органу, погроза вбивством щодо працівника правоохоронного органу, загроза відносно посадової особи) Кримінального кодексу України.
Остапенко розповів, що в цей день представникам прокуратури було доведено інформацію про продовження злочинних дій по самовільному захопленню і використання земель полігону власниками одного з агропідприємств. Працівники прокуратури, які прибули на місце події, виявили 4 комбайни, які збирали урожай. З метою встановлення слідчим шляхом осіб, які вчинили протиправні дії, були вжиті заходи до огляду місця події і техніки, а також допиту відповідних осіб.
«Однак до місця події прибули понад 40 озброєних вогнепальною і холодною зброєю осіб на 12 позашляховиках і легкових автомобілях, в т.ч. з іноземною реєстрацією. Зазначені особи, відмовляючись представитися, фізично перешкоджали працівникам правоохоронних органів у проведенні слідчих дій, а в подальшому погрожували фізичним насильством і вбивством як працівникам прокуратури, так і присутнім військовослужбовцям Збройних Сил України», - підкреслив Остапенко.
За його словами, Тарутинський полігон, який має площу понад 24 тис. га, був переданий у власність військових ще в середині 40-х років минулого століття. У роки незалежності України частина його земель була передана в оренду під здійснення сільськогосподарської діяльності. Однак згодом за рішенням судів різних інстанцій угоди були визнані недійсними, в результаті чого 23 523 га було вилучено на користь Міністерства оборони України. Таким чином, на сьогодні в незаконній оренді перебуває 2,8 тис. га, договори з використання яких розглядаються в судових інстанціях.

Що стосується земельної ділянки, на якій стався інцидент 16 червня, то, як зазначив Остапенко, термін дії договору з її оренди закінчився ще у 2013 році, але сільгоспроботи на ній продовжують незаконно вестися.

Опублікував: Олег Устименко

Тарифи за комуналку в Україні розраховують за новими правилами: Що важливо знати

понеділок, 22 червень 2026, 12:49

Кабінет Міністрів оновив механізм перерахунку вартості житлово-комунальних послуг. До правил додали норми, які враховують ситуації, коли інфраструктура пошкоджена, а тепло, вода чи інші послуги подаються з порушеннями, передають Патріоти України. Йдеть...

Пенсійні надбавки в Україні: Ось кому держава гарантує 647 грн

понеділок, 22 червень 2026, 12:30

Держава надає деяким категоріям громадян спеціальні соціальні гарантії. Йдеться про нарахування щомісячних додаткових виплат до пенсії та право вийти на "заслужений відпочинок" на кілька років раніше від норми для загального пенсійного віку. Про те, хт...