"Кількість загиблих цивільних осіб із січня до травня цього року збільшилася на 120%", - ОБСЄ про ситуацію на Донбасі

За словами спецпредставника ОБСЄ Мартіна Сайдіка, 85% усіх порушень з використанням важкого озброєння відбуваються в районі Авдіївки, Ясинуватої, Маріуполя та Світлодарська Донецької області.

Мартін Сайдік. Фото:www.kyivpost.com

Спецпредставник ОБСЄ у тристоронній контактній групі Мартін Сайдік заявив, що перші дні травня стали для цивільного населення в зоні конфлікту на сході України одними з найбільш смертоносних за тривалий час. Про це Сайдік говорив журналістам за підсумками чергового раунду переговорів у Мінську, передають Патріоти України з посиланням на білоруське агентство БЕЛТА.

За даними статистики, наданої офісом верховного комісара ООН із прав людини, кількість загиблих цивільних осіб із січня до травня цього року збільшилася на 120% порівняно з аналогічним періодом 2016 року, зазначив Сайдік.

"Це підтверджено звітами спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. І багато в чому є результатом продовження використання важкого озброєння в п'яти гарячих точках і затягування процесу розмінування", – підкреслив він.

За словами спецпредставника ОБСЄ, 85% усіх порушень відбуваються в районі Авдіївки, Ясинуватої, Маріуполя та Світлодарська Донецької області.

"Усе це є явним порушенням Мінських домовленостей і абсолютно неприпустимо. Я засуджую такий розвиток подій і закликаю всіх учасників конфлікту поважати людське життя, виконувати свої зобов'язання з міжнародного права і захищати цивільне населення з обох боків від лінії розмежування", – підкреслив Сайдік.

Повернення графіків: В Україні попередили про можливі відключення електроенергії - під ударом будуть ці міста

п’ятниця, 26 червень 2026, 22:42

В Україні влітку можливе повернення планових відключень електроенергії тривалістю приблизно 2–3 години на добу в окремих містах і регіонах. Про це заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, передають Патріоти України. З...

На Львівщині розпочали беатифікацію священника, страченого більшовиками

п’ятниця, 26 червень 2026, 22:14

У селі Незнанів Львівської області розпочався процес беатифікації отця доктора Станіслав Сярок, який загинув у молодому віці під час радянських репресій, передають Патріоти України. Урочистості з нагоди початку процесу відбулися 25 червня в парафії Пре...