Кір атакує Україну: У МОЗ озвучили шокуючі дані про кількість хворих

Головна причина спалахів кору - низький рівень охоплення щепленнями протягом останніх років

Ілюстрація: narodna-pravda.ua

Протягом перших двох тижнів нового, 2018 року, в Україні на кір захворіли 1285 осіб - 856 дітей і 429 дорослих. Такими є дані центру громадського здоров'я МОЗ України, повідомляють Патріоти України.

"Одна дитина померла в Одеській області. МОЗ продовжує посилені заходи з вакцинації проти цього небезпечного захворювання", - сказано на сайті відомства.

За даними Міністерства охорони здоров'я, за минулий рік на кір захворіли 4782 осіб. Із початку спалаху від захворювання померло 6 осіб: 4 дітей та 2 дорослих, всі в Одеській області.

"Головна причина спалахів кору - низький рівень охоплення щепленнями протягом останніх років. У 2016 році менше половини українських дітей отримали щеплення проти кору за графіком. З вересня 2017 року, за рішенням оперативного штабу МОЗ із реагування на ситуацію з кором в Україні, тривають посилені заходи з імунізації, щоб захистити всіх дітей", - повідомляє МОЗ.

У Міністерстві також зазначають, що в 2017 році за допомогою посиленої вакцинації вдалося охопити 65,5% дітей від запланованих. Якщо говорити про планову вакцинацію, то за 11 місяців 2017 відповідно до національного календаря щеплень, 87,8% 1-річних дітей були вакциновані проти кору.

На початок січня 2018 залишок вакцин загалом по Україні становить 516 тис. доз, що загалом вистачає для завершення посиленої імунізації проти кору. У МОЗ надходять повідомлення про відсутність вакцини в деяких медичних установах із різних регіонів. На сьогодні наказом МОЗ здійснено перерозподіл вакцин у регіони, де її кількість була недостатньою.

"2 дози вакцини захищають від кору. Якщо дитина пропустила першу або другу дозу вакцини КПК за графіком, зверніться до медичного закладу та отримаєте безкоштовне щеплення швидше. Для дорослих: якщо ви не були вакциновані проти кору, вам також рекомендується зробити щеплення. Це можна зробити в приватних клініках", - зазначають у відомстві.

В Україні можливий спалах холери: Кузін розповів, де найбільша небезпека

неділя, 29 травень 2022, 12:30

У Міністерстві охорони здоров'я запевнили, що Україна готова до можливого спалаху холери. Водночас у відомстві вважають, що захворювання, ймовірно, поширюватиметься лише на територіях, де відбуваються бойові дії та існують проблеми з водою. Про це сказ...

Вона сказала "так": Український військовий освідчився своїй дівчині на блокпосту (фото)

неділя, 29 травень 2022, 12:22

Воїн Збройних сил України Богдан, який служив в армії з 2013 року, торік вирішив подумати про родину і зробив паузу у військовій кар’єрі. Проте повномасштабне вторгнення РФ внесло корективи у його плани, тож військовий освідчився своїй дівчині Катерині...