Коли бюрократія вбиває: Чому поранені бійці АТО не можуть отримати грошей на лікування (відео)

В українському бюджеті передбачені кошти на лікування військових, які зазнали ушкодження під час АТО. Однак самі армійці ці кошти отримати не можуть. Тому на їх лікування гроші доводиться збирати волонтерам.

У свої 31 Сергій Михальчук не може нормально ходити та працювати правою рукою. Мобілізований волинянин підірвався на розтяжці в зоні АТО. Переніс 7 операцій, попереду ще три. На це намагається отримати гроші, які бійцям обіцяє держава, передають Патріоти України з посиланням на 24tv.ua.

"Написав у Міністерство соцполітики щодо допомоги. На відповідь чекаю третій місяць. На операцію треба 500 тисяч гривень", - розповідає Сергій Михальчук.

Оперувати потрібно праву руку. Вона в Сергія починає деформуватись. Ще складніше з лівою ногою. Вона в чоловіка вже на 4 сантиметри коротша від правої. Не працює ще й стопа.

Поставити чоловіка на ноги можна, застосувавши клітинні технології. За їх допомогою можна наростити з його ж біологічних матеріалів кістку та зрештою відновити ногу. Саме на цю процедуру Сергій і просить гроші. У Мінсоцполітики про це навіть не чули.

Подібні звернення за законом мають розглядати 30 днів. Сергій чекає відповіді вже три місяці. Гроші на лікування бійців у бюджеті є. Але їх не дають. Процес гальмує міністерство фінансів. Там не погоджують механізм надання грошей. Бо не розуміють методики лікування.

"Немає достатньо чітких розрахунків за що платити центрам реабілітації. Якщо ми говоримо про протезування, наприклад, то є чітко протез ноги, руки. А тут за що платити? За кількість нарощених клітин? Як це вираховувати", – розповіла голова ГО "Юридична сотня" Леся Василенко.

Біотех-реабілітація вже врятувала від ампутації та інвалідності 60 бійців АТО. Всіх хлопців пролікували за рахунок волонтерського проекту People's Project. Жодної копійки від держави не брали.

"У нас є певна черга. Але є побоювання, що певним солдатам, якщо черга трошки збільшиться, то ми не встигнемо їм врятувати кінців", – розповів директор Олексій Шершньов.

Олексієві Бондаренку хотіли ампутувати ногу. Далі – протезування. Так йому радили у військовому госпіталі та інших лікарнях. Утім цього вдалося уникнути завдяки клітинним технологіям.

Чи вдасться стати на ноги і Сергієві Михальчуку, залежатиме від того, наскільки довго Мінфін вивчатиме клітинні технології. Якщо урядовці не впораються до кінця року, то невикористані гроші повернуть у бюджет.

"Ви б свою дитину так виставили?": Олена Зеленська опублікувала фото жінки під завалами та обурила українців

четвер, 24 квітень 2025, 22:39

Перша леді України Олена Зеленська відреагувала на чергову масовану ракетну атаку, опублікувавши у соцмережах фото жінки під завалами будинку в Києві. Його зробили українські фотографи Костянтин і Влада Ліберови. Однак зображення шокувало багатьох і в ...

Єпископ УПЦ МП намагався приховати продаж російської церковної літератури у Чернівцях, але щось пішло не так

четвер, 24 квітень 2025, 21:33

Єпископ УПЦ МП Никита Сторожук вимагав у викладача Олександра Бродецького покинути територію Миколаївського храму у Чернівцях. Релігієзнавець Бродецький раніше розповідав про продаж книжок з молитвами за Росію. Про це Олександр Бродецький повідомив на ...