Кошти підуть у місцеві бюджети: На Волині комунальне підприємство буде видобувати бурштин

Дане підприємство має намір отримати ліцензії і на видобуток нафти, газу, піску, щебеню, а також використання лісових ресурсів.

Ігор Палиця. Фото: УНІАН

Комунальне підприємство "Волиньприродресурс" отримало ліцензії на розробку родовищ бурштину, торфу та міді. Про це повідомив голова Волинської обласної ради, член президії партії УКРОП Ігор Палиця під час свого річного звіту на засіданні 10 сесії облради, передають Патріоти України з посиланням на УНІАН.

Політик переконаний, що це дасть змогу підприємству, яке належить громаді, отримати від 500 млн до 1 млрд грн прибутку. Кошти розподілятимуться між бюджетами місцевого, районного та обласного рівня за формулою 25х25х50.

«Сьогодні мені надіслали з Державної служби геології та надр спецдозволи на 20 років на видобуток покладів бурштину на 51 тисячі гектарів земель, торфу – на 9 тисячах гектарів і розробку родовищ міді – на 3,1 тисячі гектарів. Ми отримали ресурс, і, якщо не чинитимуть перешкод, на рахунку обласного бюджету буде не менше 500 мільйонів, які підуть на потреби громади. А я сподіваюсь, що Волинь отримає до мільярда гривень», – сказав голова облради.

Ігор Палиця пояснив, що наразі на Волині важливо дбати про наповнення місцевих бюджетів різного рівня, адже в рамках децентралізації навантаження на них зросло – на їхні плечі перекладене фінансування профтехучилищ, шкіл та медзакладів. Разом з тим, голова облради звернувся до представників правоохоронних органів, органів місцевого самоврядування з проханням приділити увагу забезпеченню роботи підприємства «Волиньприродресурс», адже не виключено, що розпочнеться боротьба за паї, земельні ділянки та території, на яких працюватиме компанія.

Політик також повідомив, що КП має намір отримати ліцензії на видобуток нафти і газу, піску і щебеню, а також використання лісових ресурсів. За його словами, вже розпочалася робота з повернення громаді комунальних лісів. «Ліс вивозиться, а громада не отримує ні копійки. Це – неправильно. Ми хочемо почати зарибнювати ставки, взяти під контроль пісок і щебінь, щоб гроші йшли на ремонт доріг. У нас великі плани», – підсумував голова облради.

Хіти тижня. Карма: Педофіла, чиїми жертвами стали 200 дітей, згвалтував і вбив з особливою жорстокістю співкамерник

четвер, 26 листопад 2020, 15:00

Вбивця, який сам є засудженим гвалтівником, стверджує, що мотивом стала помста. Він хотів, щоб педофіл сам випробував те, що відчували діти, над якими він поглумився. У британській в'язниці Full Sutton співкамерник згвалтував з вбив з особливою жорсток...

Оце так поворот: ЗМІ показали, як Зеленська на елітній машині їздить по Києву, перевищуючи швидкість (відео)

четвер, 26 листопад 2020, 14:56

Перша леді та дружина президента України Володимира Зеленського Олена їздить на елітній іномарці, яку супроводжують десять охоронців. Згідно з декларацією глави держави за 2019 рік, на ній числиться куленепробивна машина марки Mercedes Benz S 500. Але ...