"Киев - Родина нежная, Звучащая мне во сне. Юность моя мятежная, Наконец ты вернулась мне": До 130-річного ювілею великого шансоньє відкрили монумент на Андріївському узвозі

На відкритті пам'ятника великому киянину пісні "сумного П'єро", котрий уславив Олександра Вертинського, виконував El Кравчук

У четвер, 21 березня, в Києві, на розі Андріївського узвозу та вулиці Боричів Тік, відкрили пам'ятник легендарному естрадному виконавцю, кіноакторові, поетові і композитору минулого століття Олександру Вертинському, зазначають Патріоти України. Подія приурочена до 130-річчя від дня народження Митця (про стикання великого київського шансоньє ПУ вже розповідали).

Автором монумента став 91-річний київський скульптор Борис Довгань. Він розповів, що мріяв попрацювати над цим образом ще в юні роки.

El Кравчук у вбранні П'єро на відкритті пам'ятника Вертинському

«Будучи 15−16-летним пареньком, я танцевал под песни Вертинского, — вспоминал Борис Степанович, - згадував Борис Степанович в інтерв’ю газеті «Факти». — Знаете, памятник памятнику — рознь. Лицо, которое ты лепишь для надгробия, должно быть совершенно узнаваемым, чтобы дети, внуки, другие родственники сразу видели облик дорогого им человека. Этот же памятник не портретный: я показал Вертинского в его самом известном образе — Пьеро».

Створення пам'ятника фінансував київський галерист і колекціонер живопису Олександр Брей.

«Всю свою жизнь Вертинский гордился тем, что он киевлянин, — наголосив пан Брей. — Он невероятно любил Киев, считал его лучшим городом на планете. И вот наконец сбылась мечта многих киевлян: в столице есть памятник легендарному артисту, который прославлял наш город на весь мир».

Напис на п'єдесталі «П'єро. Олександр Вертінський»виконана авторським шрифтом, створеним лауреатом Національної премії імені Тараса Шевченка Василем Чебаником. Під нею рядки з Вертинського:

Киев — Родина нежная,
Звучащая мне во сне.
Юность моя мятежная,
Наконец ты вернулась мне".

"Обізвали "українцем" і поставили фінгал": В Росії хлопчика побили через... синьо-жовті санки (фото)

понеділок, 6 лютий 2023, 20:43

У Кіровській області РФ побили хлопчика під час катання на гірці. Причиною цього стали кольори його санок-"ватрушки", передають Патріоти України. Як повідомляє Телеграм-канал "База",інцидент стався у Ногінську під час дитячих забав на сніговій гірці. М...

Унітаз посеред кімнати, низькі стелі та ліжко поряд із пралкою: У Києві здають найменшу квартиру з "оригінальним" ремонтом (фото)

понеділок, 6 лютий 2023, 19:56

У Києві здають в оренду одну з найменших квартир площею лише 12 квадратів. За 4300 грн пропонують житло у підвальному приміщенні, зі стелями "не для високих", пральною машинкою поруч із ліжком. Квартира складається із двох невеликих приміщень, в одному...