"Кирило Качальник": Чому третього квітня не можна дивитися у небо, треба змінити взуття і ретельно перевірити воду

Раніше третє квітня називали Кирило Качальник і остаточно ховали цього дня сани.

Ілюстрація: gismeteo.uaНа Качальника каталися на санях в останній раз, після чого чистили їх, висушували і прибирали до наступної зими. Дітям казали: "Хоч ревом вий, хоч криком кричи, а після Качальника санки не отримаєш". У хлопців, у свою чергу, починалися з 3 квітня нові забави та дворові ігри. Селяни змінювали взуття на весняний варіант, повідомляють Патріоти України з посиланням на Депо.

У цей день качалися по ріллі і просили добрих духів дати врожай чистого зерна в цьому році. Вважалося, що 3 квітня не можна дивитися на нічне небо, оскільки, якщо побачиш зірку, що падає - це віщує нещастя.

Вважалося, що в цей час до будинків людей наближається лихоманка, яка могла проникнути туди через брудну колодязну воду. Вірили, що від неї можна захиститися за допомогою попелу та пічного вугілля, оскільки саме вони зберігали в собі тепло і силу полум'я. Іноді навіть 3 квітня брали з печі вугілля, загортали в ганчірку і прикладали до хворого місця. Вважали, що лихоманка спеки злякається і втече з дому. Також 3 квітня використовували всілякі змови.

Був ще один спосіб боротьби з хворобами. Три дні хворого парили в лазні, три доби, наступні три дні йому треба було ходити по вулиці, не покриваючи голову. Після цього знахар приносив у хату миску, наповнену водою, додавав до неї гаряче вугілля. Всі ці речі хворому потрібно було лизнути в той час, поки знахар буде читати змову. Після цього хворому необхідно було випити заговоренной води.

Народні прикмети на 3 квітня

Гроза 3 квітня - рік буде врожайний

Цвіте мати-й-мачуха - зовсім скоро стане ще тепліше

Комарі з'явилися 3 квітня - чекай потепління

Сині хмари на небі - прикмета до того, що буде тепло, але дощитиме

Жовті промені у ранішнього сонця - погода буде гарна

Синиця заспівала 3 квітня - тепло закликає.

Погребували навіть торкатися: Українські фігуристи відмовилися вітати з перемогою росіян, які виступають за Грузію (відео)

неділя, 24 вересень 2023, 17:00

Українські фігуристи відмовилися вітати росіян, які змагаються під грузинським прапором, на церемонії нагородження, передають Патріоти України. На етапі юніорського Гран-прі у Будапешті грузинська пара Анастасія Метелкіна – Лука Берулава здобула перемо...

Гарненькі гості: До "Академіка Вернадського" прибули пігнвіни для гніздування (фото)

неділя, 24 вересень 2023, 15:52

Українські полярники з арктичної станції "Академік Вернадський" показали новоприбулих пінгвінів, які збираються гніздувати поблизу станції. Про це пише пресслужба Національного антарктичного наукового центру, передають Патріоти України. У першій полови...