Лайфхак: ТОП-7 способів вберегти свої очі від перевтоми

У сучасному світі, якщо ми не "залипаємо" у своїх смартфонах, то сидимо перед екранами комп'ютерів.

Дослідження показують, що більшість офісних працівників (від 50 до 90%) стикаються з перевтомою очей, їхнім почервонінням і головним болем. 7 способів, як із цим боротися, радить The Guardian, повідомляють Патріоти України.

Регулярно обстежуйте очі у спеціаліста

Якщо ви працюєте за комп'ютером щодня, експерти рекомендують проходити комплексну перевірку очей щороку.Так ви можете виявити проблеми перед тим, як вони розвинуться.

Впродовж такої перевірки вам слід повідомити лікарю, як часто ви використовуєте смартфон чи комп'ютер.

Ви також маєте виміряти відстань від очей до екрану на роботі і сказати про це своєму лікарю, це потрібна інформація для перевірки.

Дайте своїм очам простір

Чим ближче ви тримаєте девайс до очей, тим важче їм фокусуватися. Дослідження щодо втоми очей від комп'ютерів припускає, що екрани повинні бути на відстані не менше 40 см від обличчя.

Якщо на такій відстані вам важко читати, спробуйте збільшити шрифт замість підсувати гаджет ближче до очей.

Робіть перерви

Намагайтесь регулярно робити перерви, щоб відпочити від екрану. Дайте очам шанс відпочити і відновити рівень вологи.

Опитування показують, що багато офісних працівників впродовж дня відриваються від екрана не більш ніж на півгодини. Хоча насправді нам рекомендують робити 15-хвилинні перерви після кожних двох годин за девайсом.

Якщо це неможливо, робіть хоча б чотири 5-хвилинні перерви впродовж робочого дня, тоді втома значно знижується, показує дослідження.

Зменшіть яскравість

Яскравість - одна з найбільших причин втоми очей, пов'язаних з гаджетами. Ви можете зменшити цей вплив, користуючись смартфоном чи ноутбуком у достатньо освітленому приміщенні.

Якщо ваш девайс постійно яскравіший, ніж середовище навколо, це призведе до втоми очей. Помогти може й антибліковий фільтр на екран чи телефон.

Якщо ви носите окуляри, деякі експерти рекомендують носити лінзи з антибліковим покриттям. Вони зменшать шкоду.

Робіть вправи для очей

Коли ми втуплюємося в екран годинами, втомлюється здатність концентруватися. Щоб цього уникнути, багато експертів рекомендують правило "20/20/20".

Відволікайтесь кожні 20 хвилин від екрану і фокусуйтесь на об'єкті на відстані хоча б 6 метрів впродовж 20 секунд.

Фішка в тому, що дивлячись на предмет на відстані, розслабляється м'яз, який відповідає за концентрацію погляду. Це допомагає зменшити втому.

Кліпайте

Ми цього не усвідомлюємо, але наші очі кліпають по-іншому і рідше, коли ми "залипаємо" у телефоні чи комп'ютері.

Зазвичай ми кліпаємо близько 15 разів за хвилину, але ця кількість знижується на третину, коли ми дивимося на екран. При цьому під час кліпання верхня повіка не опускається повністю.

Через це очному яблуку важче залишатися вологим, оскільки сльози, як покривають очі, випаровуються швидше.

Якщо ви помітили, що ваші очі сухі через надмірне використання гаджетів, застосуйте "штучні сльози", які освіжать очі.

Або зробіть вправу, повільно кліпаючи 10 разів. Уявляйте, ніби дуже хочете спати і очі заплющуються самотужки. Робіть таку вправу кожні 20 хвилин.

Зробіть свій екран більш дружнім до очей

Ви можете збільшити шрифт тексту і частоту оновлення його вашого пристрою, щоб упевнитися, що екран менше мерехтить.

Можете також налаштувати рівні кольору екрану, перемістивши їх від синього спектру до більш теплого жовтого. Це важливо, тому що сітківка містить чутливі до блакитного світла молекули. Деякі дослідження припускають, що постійний інтенсивний вплив синього світла може пошкодити сітківку.

"Швидка" більше не везтиме українців до найближчої лікарні: Як змінили правила транспортування пацієнтів

п’ятниця, 22 листопад 2024, 6:22

За новими правилами бригади екстреної медичної допомоги доставлятимуть пацієнтів з інфарктами, інсультами та іншими критичними станами до профільних медичних закладів, передають Патріоти України. Як повідомили на сайті МОЗ, з січня 2025 року бригади шв...

Віддав життя за Україну: На Херсонщині загинув 24-річний грузинський доброволець Леван Лохішвілі

четвер, 21 листопад 2024, 22:55

На війні проти російських бойовиків загинув грузинський доброволець - 24-річний Леван Лохішвілі. Про це повідомляє Ехо Кавказа, передають Патріоти України. Зазначається, що захисник загинув 19 листопада у Херсонській області внаслідок вибуху саморобног...