Раніше Євгенія Закревська заявляла, що дізнатися, хто з діючих співробітників поліції дійсно переатестований, хто відновився через суд, а хто скористався дірками в процесі і взагалі уник переатестації - практично неможливо. А все тому, що персональні результати атестації не публікуються і закриті для громадськості, підкреслює адвокат.
"Дивіться, за її (переатестації - ред.) підсумками в кожній області і в центральному апараті ми постійно просили їх (результати - ред.) показати. Там має бути прізвище конкретного співробітника і результат - пройшов атестацію, не пройшов і відновився по апеляції або через суд. Цього не було зроблено. Причин називають кілька. В основному - що так засвітять тих співробітників, які є негласними. Це повна інсинуація. Тому що таких ми взагалі не атестуємо.
Ще кажуть: "Мова йде про персональні дані, які не можна розкривати". Це не правда! Ніхто ж не пропонує вказувати дату народження, місце проживання тощо. Але сам факт роботи людини в поліції і результат перевірки його придатності до роботи - це та інформація, яка може і повинна бути надана. Вони отримують зарплату з бюджету. Тому суспільство має право її знати. Тим більше, повторю, що тут ніяким чином не порушується законодавство ", - зазначає Закревська.
На думку адвоката, результати переатестації закрили для суспільства для того, щоб перемішати між собою тих, хто пройшов атестацію, і тих, кому це не вдалося зробити. "Таким чином, їх неможливо буде розрізнити. Виходить: начебто, переатестація у нас проходила - процес був, але перевірити результат нереально. Так як багато в чому він буде жахливим (особливо я виділяю той період атестації, який ми вважаємо реалістичним, тому що він проходив за участі громадськості). Тому що буде видно, наприклад, що люди, які звільнялися під час атестації, з'явилися в поліції в інших областях без будь-яких перевірок, де зараз прекрасно себе почувають. Є шанс, що такі можуть виринути десь в прокуратурі або Державному бюро розслідувань - як ми вже зараз бачимо на прикладі Ігоря Цюприк (колишній співробітник ГСУ МВС. - ред.).
Я вважаю, що суспільство вклало час і зусилля, але не отримало хоча б той мінімальний ефект, на який має право. Саме воно може маркувати - дати можливість нову поліцію відрізнити від міліції. Нехай зараз не всіх звільнено, а хтось відновився за судовим рішенням. Але народ повинен розуміти, що атестація не була проведена просто так, і це не "Фількіна грамота". Що ось я можу подивитися - хто пройшов атестацію, а хто провалив. Тоді процес має реальне суспільне значення для появи довіри, без якого неможливо далі проводити реформу. Вже зараз є багато заяв з приводу того, що вона провалилася. Хоча, насправді, ще незрозуміло, чи так це - так швидко результату не буває. Але початкову довіру вже витрачено. Є ризик того, що може змінитися керівництво, тому що занадто багато "козирів" дали людям, які протидіють реформі. Я вважаю, що в цьому помилка Деканоїдзе ", - підкреслила Закревська.
Правоохоронці викрили викладача одного з приватних університетів Полтави, який сприяв в уникненні військової служби через фіктивне зарахування до вишу та підробки медичних документів. Нині йому вручили підозру. Про це повідомили в пресслужбі Національн...
На Закарпатті до довічного ув’язнення засудили депутата Сергія Батрина, який підірвав гранати під час засідання сесії сільради. Про це повідомляє Офіс генерального прокурора, передають Патріоти України. «За публічного обвинувачення прокурорів Закарпатс...