Лихачів не зупинить: Автоюрист вказав на головну проблему зменшення швидкості до 50 км/год в населених пунктах

Водії, розуміючи, що їх порушення не фіксуються, і надалі ігноруватимуть зміни в правилах дорожнього руху.

Ілюстрація: energolife.info

В Україні відсутні механізми фіксації перевищення швидкісного режиму транспортними засобами, тому за такі порушення водіїв неможливо притягти до відповідальності. Про це в ефірі ObozTV заявив автоюрист Богдан Глядик, коментуючи обмеження максимальної швидкості автомобілів в населених пунктах до 50 км/год, повідомляють Патріоти України.

"З 2015 року в Україні немає жодного водія, який легально був би притягнутий до відповідальності за перевищення дозволеної швидкості руху. Ми можемо встановити 10 км/год в населених пунктах, але поки не буде фіксації цієї швидкості, можливості притягти до відповідальності за порушення такої вимоги ПДР, до тих пір ніхто не дотримуватиметься цього швидкісного режиму. Ну встановили 50 км/год, але водії всі знають, що ніхто не веде фіксації", - зазначив він.

За його словами, ця норма повинна істотно вплинути на статистику смертей на дорогах.

"Дійсно, ми можемо говорити, що це зменшення пропускної здатності дороги, більші затори. У цьому випадку 50 км/год - це не для того, щоб хтось швидше чи пізніше добрався додому. Доведено, що на швидкості 60 км/год, коли збивають людину, ризик загибелі становить 80%, а при 50 км/год - 10%. Тобто, мова йде про те, щоб зберегти життя людини", - підкреслив юрист.

При цьому він додав, що правила дорожнього руху дозволяють регулювати швидкісний режим дорожніми знаками.

Не все так погано? Ціни на популярні продукти почнуть знижуватись - яка вартість очікується наприкінці липня

п’ятниця, 18 липень 2025, 7:34

В Україні ціни на продукти за рік зросли на понад 20%, а яблука подорожчали майже втричі через поганий врожай та імпорт. Однак у липні очікується сезонне здешевлення овочів, а восени – стабілізація, якщо не завадить погода. Про це розповів економіст Ол...

Цифри вкрай сумні: Мільйони українців живуть за межею бідності - названо суму доходів, яка вказує на зубожіння

п’ятниця, 18 липень 2025, 6:47

Українці, які витрачають менше ніж 345,28 грн на день, вважаються такими, що живуть за межею бідності – саме такий поріг встановлено в Україні у 2024 році. Згідно інформації, якщо людина має менш ніж 10 358 грн на місяць, вона не може покрити базові по...