Мають відповісти за скоєне: НАБУ оскаржило закриття відомством Холодницького справи Авакова та заступника міністра МВС

​Дивність того що відбулося посилює й той факт, що САП так і не надав матеріалів, які б підтверджували правові підстави закриття провадження стосовно двох ключових підозрюваних у справі «рюкзаків Авакова».

Скаргу на закриття кримінального провадження щодо екс-заступника міністра внутрішніх справ України Сергія Чеботаря і сина глави МВС Олександра Авакова Національне антикорупційне бюро передало керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назару Холодницькому. Спецпрокурор мусить дати відповідь протягом трьох днів із моменту одержання, зазначають Патріоти України.

Національне антикорупційне бюро України оскаржило закриття Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою кримінального провадження стосовно екс-заступника глави Міністерства внутрішніх справ України Сергія Чеботаря і сина глави МВС Олександра Авакова. Про це 13 липня повідомила прес-служба НАБУ. "Станом на 18.00 13 липня САП так і не було надано матеріалів, які б підтверджували правові підстави закриття провадження стосовно двох ключових підозрюваних у справі", – ідеться в повідомленні. Скаргу передали керівнику САП Назару Холодницькому, він має дати відповідь протягом трьох днів із моменту одержання.

"До кінця наступного тижня громадськість матиме можливість почути його особисту позицію щодо обґрунтованості рішення його підлеглого. Зі свого боку НАБУ не розуміє цього рішення, і наразі САП не надала жодного документа, який би допоміг дане рішення зрозуміти. Слідство вважає, що в ході досудового розслідування здобуто достатньо доказів, які свідчать про причетність екс-посадовця МВС та близького родича очільника цього міністерства до розкрадання 14,5 млн грн. Це підтверджується показами свідків, результатами виїмок документів, висновками експертиз, оглядів", – заявили в НАБУ.

У бюро підкреслили, що про винуватість Олександра Авакова і Чеботаря свідчить низка доказів. Повідомляють, що прокурор САП Василь Кричун без попередження НАБУ відновив слідство і закрив справу проти Авакова і Чеботаря. У бюро додали, що згодом детективи НАБУ дізналися, що цьому рішенню передував допит усіх трьох на той момент підозрюваних у справі.

"Яку саме інформацію сповістили ці особи прокурору в ході допиту, після чого той радикально змінив погляд на долю кримінального провадження, наразі невідомо: протоколи допиту детективам не надані, а текст постанови про закриття не містить деталей. Розпитати самого Василя Кричуна про підстави його рішення не є можливим, оскільки на наступний день після підписання згаданої постанови він вирушив у закордонну відпустку.

НАБУ вважає, що такий непрозорий формат дій із боку органу, що здійснює процесуальний нагляд у справах стосовно топ-корупціонерів, підриває довіру суспільства до антикорупційних органів, а також ставить під удар усіх людей – свідків, експертів, викривачів – які співпрацювали зі слідством у рамках розслідування даної справи", – ідеться в повідомленні.

31 жовтня 2017 року Національне антикорупційне бюро затримало сина Авакова, Чеботаря і Литвина. Їм інкримінували розтрату на суму 14 млн грн у 2015 році. 1 листопада Солом'янський районний суд Києва призначив Олександру Авакову запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. Підозрюваного зобов'язали здати закордонні паспорти і носити електронний браслет. Такий самий запобіжний захід суд обрав Чеботарю і Литвину. 22 грудня суд скасував зобов'язання для Олександра Авакова носити електронний браслет. У квітні 2018 року САП і НАБУ завершили досудове розслідування у цій справі. 12 липня "Радіо Свобода" повідомило, що прокурор САП Василь Кричун ухвалив постанови про закриття кримінального провадження стосовно Авакова-молодшого і Чеботаря. У НАБУ назвали це рішення незрозумілим і непослідовним.

З архіву ПУ. "Народ, допоможіть": Задача для 3-го класу "зламала мозок" українським користувачам мережі (фото)

п’ятниця, 28 січень 2022, 23:30

У мережі опублікували задачу для третього класу, яка збила з пантелику користувачів мережі. Умови задачі опублікувала в Facebook Марина Тарамикіна. "Народ, допоможіть мені вирішити задачу для 3-го класу. Моє рішення і рішення вчительки різняться", - на...

Російського контингенту не вистачить для вторгнення в Україну, але ймовірна ескалація на Сході України

п’ятниця, 28 січень 2022, 22:25

100-тисячний контингент – це не сили для вторгнення. Цієї кількості Росії недостатньо для активної фази військового протистояння з Україною. Контингент вторгнення має втричі перевищувати чисельність, яка перебуває в стані активної оборони. Плюс немає розг