У сучасному світі всім відомо про існування ракових пухлин, але дуже сильно турбує ця тема людей, чиї близькі вже стикалися з такою хворобою, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
У 93% випадків рак не пов'язаний з генетикою, і причини появи онкології зовсім інші: спосіб життя, харчування, канцерогенні фактори.
Про спадковий рак можна говорити, якщо у близьких з'явилася онкологія до 45 років. Ще уважніше потрібно ставитися до здоров'я, якщо пухлина вражала два органи відразу або з різницею в кілька років.
Також важливий фактор - наявність одного і того ж захворювання в родині по одній лінії, наприклад, у мами і бабусі. Найчастіше появу раку в одній сім'ї у кількох людей можна пояснити способом життя: діти частіше хворіють на рак легенів, якщо батьки палять все життя.
У сім'ї, де основний раціон харчування - жирне, солодке, борошняне, а фрукти і овочі майже ніколи не купуються, ризик захворіти на рак товстої кишки вищий.
У сім'ї, де і дочка, і мама, і бабуся довго не могли влаштувати особисте життя і народити, ризик розвитку раку репродуктивної системи вище. У будь-якому випадку, варто поговорити з лікарем про ризики виникнення раку і щороку проходити медогляд.
Всупереч намаганням Міненерго переконати українців у тому, що установка двозонного лічильника допоможе зменшити плату за комуналку, не всі погоджуються з такою пропозицію, адже купувати лічильники доведеться зараз, а економія на платіжках може бути від...
Від 1 березня 2025 року в Україні почнуть перевіряти чинність декларацій із сімейними лікарями. Деякі українці мають верифікувати декларації, якщо інформація у медичній системі не збігається з державними реєстрами, передають Патріоти України.