Медики з'ясували, які ризики захворіти на рак спадково

У сучасному світі всім відомо про існування ракових пухлин, але дуже сильно турбує ця тема людей, чиї близькі вже стикалися з такою хворобою, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

У 93% випадків рак не пов'язаний з генетикою, і причини появи онкології зовсім інші: спосіб життя, харчування, канцерогенні фактори.

Про спадковий рак можна говорити, якщо у близьких з'явилася онкологія до 45 років. Ще уважніше потрібно ставитися до здоров'я, якщо пухлина вражала два органи відразу або з різницею в кілька років.

Також важливий фактор - наявність одного і того ж захворювання в родині по одній лінії, наприклад, у мами і бабусі. Найчастіше появу раку в одній сім'ї у кількох людей можна пояснити способом життя: діти частіше хворіють на рак легенів, якщо батьки палять все життя.

У сім'ї, де основний раціон харчування - жирне, солодке, борошняне, а фрукти і овочі майже ніколи не купуються, ризик захворіти на рак товстої кишки вищий.

У сім'ї, де і дочка, і мама, і бабуся довго не могли влаштувати особисте життя і народити, ризик розвитку раку репродуктивної системи вище. У будь-якому випадку, варто поговорити з лікарем про ризики виникнення раку і щороку проходити медогляд.

Буде "зачистка": У Міністерстві освіти прогнозують значне відрахування студентів-чоловіків

вівторок, 13 травень 2025, 10:45

У Міністерстві освіти допускають, що після весняної сесії значна частина студентів-чоловіків може бути відрахована. Про це повідомив заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький в інтерв’ю «Дзеркалу тижня», коментуючи хід перевірок закладів ви...

Кадрова криза набирає обертів: Кого активно почали шукати роботодавці в Україні

вівторок, 13 травень 2025, 9:50

У квітні в Україні кількість вакансій зросла до 102 814, причому рекордні 44% з них були відкриті для людей без досвіду – це найвищий показник за рік. Роботодавці дедалі частіше знижують вимоги до кандидатів, аби подолати дефіцит кадрів і залучити нова...