У п'ятницю, 1 липня, міністр юстиції Польщі Збігнев Зьобро скликав програмну раду майбутнього музею «проклятих солдатів» і політв'язнів часів ПНР. До його складу увійшли 15 істориків, в тому числі професор Ян жарини, Богдан Хшановський і доктор історичних наук Кшиштоф Швагжік, повідомляють Патріоти України з посиланням на сайт Нескучные новости.
Музей «проклятих солдатів» (Żołnierze wyklęci, борців антикомуністичного підпілля в 1944-1956 рр.) І політичних в'язнів часів Польської Народної Республіки буде знаходитися в слідчому ізоляторі у варшавському районі Мокотув. Вже до кінця 2016 року ізолятор покине останній в'язень.
«Прийшов момент продемонструвати, що цінності, за які гинули в цих стінах люди, все ж перемогли», - сказав глава міністерства юстиції Польщі.
У свою чергу, директор музею Яцек Павлович закликав передати музею будь-які експонати, пов'язані з цим місцем і ув'язненими.
«Ми приймемо навіть найменші експонати: гудзики значки, можливо замітки, які у кого-то збереглися», - сказав директор музею.
1 березня 1951 року в тюрмі в районі Мокотув після показового процесу були розстріляні 7 членів підпільного антикомуністичного об'єднання «Свобода і незалежність». Національний день пам'яті «проклятих солдатів» в Польщі відзначається 1 березня з 2011 року.
У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...