У п'ятницю, 1 липня, міністр юстиції Польщі Збігнев Зьобро скликав програмну раду майбутнього музею «проклятих солдатів» і політв'язнів часів ПНР. До його складу увійшли 15 істориків, в тому числі професор Ян жарини, Богдан Хшановський і доктор історичних наук Кшиштоф Швагжік, повідомляють Патріоти України з посиланням на сайт Нескучные новости.
Музей «проклятих солдатів» (Żołnierze wyklęci, борців антикомуністичного підпілля в 1944-1956 рр.) І політичних в'язнів часів Польської Народної Республіки буде знаходитися в слідчому ізоляторі у варшавському районі Мокотув. Вже до кінця 2016 року ізолятор покине останній в'язень.
«Прийшов момент продемонструвати, що цінності, за які гинули в цих стінах люди, все ж перемогли», - сказав глава міністерства юстиції Польщі.
У свою чергу, директор музею Яцек Павлович закликав передати музею будь-які експонати, пов'язані з цим місцем і ув'язненими.
«Ми приймемо навіть найменші експонати: гудзики значки, можливо замітки, які у кого-то збереглися», - сказав директор музею.
1 березня 1951 року в тюрмі в районі Мокотув після показового процесу були розстріляні 7 членів підпільного антикомуністичного об'єднання «Свобода і незалежність». Національний день пам'яті «проклятих солдатів» в Польщі відзначається 1 березня з 2011 року.
У Франції почався суд над 24-річним мешканцем міста Лібурн, який упродовж чотирьох років ловив їжаків і утримував їх у клітках, аби знімати контент для TikTok, передають Патріоти України. Як повідомляє France Bleu, чоловік використав для цього понад 25...
Навіть якщо суд визнає мобілізацію незаконною, це не означає, що людину автоматично звільнять з військової служби. Верховний Суд підтвердив, що порушення процедури призову саме по собі не є підставою для звільнення військовослужбовця, передають Патріот...