На першому енергоблоці Запорізької АЕС сталася НП

Енергоблок №1 Запорізької АЕС раптово відключився від енергомережі.

Запорізька АЕС. Фото: Слово і Діло.У неділю, 21 травня, о 15:09 енергоблок №1 Запорізької АЕС дією автоматики був відключений від енергомережі. Про це пише прес-служба прес-служба компанії "Енергоатом", передають Патріоти України.

Наразі в компанії з'ясовують причини спрацювання автоматики.
"В даний момент на Запорізькій АЕС в роботі знаходяться 3 енергоблоки. Сумарна потужність генераторів становить 2670 МВт. Зауважень до роботи основного устаткування діючих енергоблоків та персоналу немає", - йдеться в повідомленні.
Відзначається, що радіаційний фон в районі Запорізької АЕС і в санітарно-захисній зоні (територія навколо АЕС радіусом 2,5 км) - 8-12 мікрорентген/годину. Це відповідає природному радіаційному фону.
Нагадаємо, Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985, третій - в 1986, четвертий - в 1987, п'ятий - в 1989, шостий - в 1995 році.

Помер відомий український кінорежисер

п’ятниця, 26 червень 2026, 17:58

Український кінорежисер і кінопродюсер сербського походження Бата Недич помер у віці 64 років. Сумну звістку повідомили його близькі на сторінці режисера у Facebook, передають Патріоти України. . У повідомленні зазначається, що митець тривалий час бор...

Вкажуть на двері: В одній із країн ЄС хочуть анулювати дозволи на проживання частині українських чоловіків

п’ятниця, 26 червень 2026, 17:30

Данія 25 червня подала законопроект, який позбавить українських чоловіків призовного віку права на тимчасовий захист у країні, передають Патріоти України . Законопроект подав міністр імміграції та інтеграції Данії Мортен Бедсков. Зміни внесуть до Спеці...