На першому енергоблоці Запорізької АЕС сталася НП

Енергоблок №1 Запорізької АЕС раптово відключився від енергомережі.

Запорізька АЕС. Фото: Слово і Діло.У неділю, 21 травня, о 15:09 енергоблок №1 Запорізької АЕС дією автоматики був відключений від енергомережі. Про це пише прес-служба прес-служба компанії "Енергоатом", передають Патріоти України.

Наразі в компанії з'ясовують причини спрацювання автоматики.
"В даний момент на Запорізькій АЕС в роботі знаходяться 3 енергоблоки. Сумарна потужність генераторів становить 2670 МВт. Зауважень до роботи основного устаткування діючих енергоблоків та персоналу немає", - йдеться в повідомленні.
Відзначається, що радіаційний фон в районі Запорізької АЕС і в санітарно-захисній зоні (територія навколо АЕС радіусом 2,5 км) - 8-12 мікрорентген/годину. Це відповідає природному радіаційному фону.
Нагадаємо, Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985, третій - в 1986, четвертий - в 1987, п'ятий - в 1989, шостий - в 1995 році.

Повернення із СЗЧ: У Міноборони пояснили новий порядок і терміни розгляду заяв

вівторок, 23 червень 2026, 13:38

Міноборони запровадило чіткі дедлайни для розгляду заяв військовослужбовців, які самовільно залишили частину (СЗЧ), на повернення до служби, передають Патріоти України. Як повідомляється, у разі подання рапорту через застосунок Армія+, заявку розглядаю...

Не дивуйтеся! Вчені розвіяли міфи про шкідливість масла та сиру

вівторок, 23 червень 2026, 12:40

Регулярне щоденне вживання навіть невеликої кількості оливкової олії може позитивно впливати на артеріальний тиск і загальний стан серцево-судинної системи. Проте міжнародна група науковців дійшла несподіваних висновків щодо впливу насичених жирів, які...