На Тернопільщині під час копання траншеї випадково знайшли церковні дзвони (фото, відео)

Старовинні дзвони були заховані в землю ще понад півстоліття тому, коли за рішенням радянської влади розібрали одну з церков.

Відкопані дзвони. Фото:Коропець

Під час копання траншеї жителі селища Коропець, в Монастирському районі Тернопільської області, 12 січня наткнулися на заховані в землі два старовинних дзвони. Їх більше 50 років тому сховали від радянської влади. Про це пише сайт Коропець, зазначають Патріоти України.

Траншею копали, щоб провести воду самотній жінці. За словами селян, були різні варіанти де її копати, в останній момент вирішили саме так і наткнулися на знахідку.

Як пише Релігійно-інформаційна служба України, селище Коропець відоме численними пам'ятниками архітектури. Перш за все це дуже гарний палац графа Бадені, а також дерев'яна церква Успіння Пресвятої Богородиці (1772 роки) і костел святого Миколая (1860 року).

У селі була ще одна дерев'яна церква святого Миколая, побудована ще в 1786 році. Храм знаходився на обліку як пам'ятка архітектури, але це не зупинило войовничих атеїстів. У 1964 році, згідно з рішенням виконкому Тернопільської обласної ради депутатів трудящих, 8 лютого церкву розібрали.

Коли знищували храм, віруючі встигли зняти і заховати церковні дзвони. Про це знали лише кілька людей. На жаль, таємницю свого скарбу вони забрали з собою в могилу. Поки випадково під час копання траншеї на дзвони не натрапили місцеві жителі.

Хіти тижня. "Якщо ти любиш Україну, то не можна зраджувати": Російська актриса заявила, що не їздила до Криму після анексії та не збирається

неділя, 19 серпень 2018, 3:00

Лія Ахеджакова підкреслила, що анексований Крим відвідувати не можна, оскільки поїхати туди – це зрадити Україну. "Я знаю, що не можна! Не можна. Тому що якщо ти любиш Україну, то не можна їх зраджувати. Я, звісно, не поїду. Ну тільки мене можна викрас...

Маразм країни скреп: Учасники молодіжного форуму в російському П'ятигорську репетирували розмову з Путіним перед його приїздом (відео)

неділя, 19 серпень 2018, 0:32

Російський президент спілкувався із молоддю, яка не поставила йому жодного незручного запитання, не більше 15 хвилин. Учасники форуму "Машук–2018", який проходить у російському П'ятигорську, репетирували розмову з президентом РФ Володимиром Путіним пер...