На Тернопільщині під час копання траншеї випадково знайшли церковні дзвони (фото, відео)

Старовинні дзвони були заховані в землю ще понад півстоліття тому, коли за рішенням радянської влади розібрали одну з церков.

Відкопані дзвони. Фото:Коропець

Під час копання траншеї жителі селища Коропець, в Монастирському районі Тернопільської області, 12 січня наткнулися на заховані в землі два старовинних дзвони. Їх більше 50 років тому сховали від радянської влади. Про це пише сайт Коропець, зазначають Патріоти України.

Траншею копали, щоб провести воду самотній жінці. За словами селян, були різні варіанти де її копати, в останній момент вирішили саме так і наткнулися на знахідку.

Як пише Релігійно-інформаційна служба України, селище Коропець відоме численними пам'ятниками архітектури. Перш за все це дуже гарний палац графа Бадені, а також дерев'яна церква Успіння Пресвятої Богородиці (1772 роки) і костел святого Миколая (1860 року).

У селі була ще одна дерев'яна церква святого Миколая, побудована ще в 1786 році. Храм знаходився на обліку як пам'ятка архітектури, але це не зупинило войовничих атеїстів. У 1964 році, згідно з рішенням виконкому Тернопільської обласної ради депутатів трудящих, 8 лютого церкву розібрали.

Коли знищували храм, віруючі встигли зняти і заховати церковні дзвони. Про це знали лише кілька людей. На жаль, таємницю свого скарбу вони забрали з собою в могилу. Поки випадково під час копання траншеї на дзвони не натрапили місцеві жителі.

"Девять взрывов Матиоса, или Что указывает на российский след в Ичне", - Жирохов

середа, 17 жовтень 2018, 8:52

"Взрывы на складах в Ичне практически прекратились, люди начинают возвращаться на свои насиженные места, и начинается, наверное, один из самых "интересных" моментов - поиск виновных", - пише у своєму блозі Михайло Жирохов, повідомляють Патріоти України...

Гундяю - кінець? УПЦ МП стрімко втрачає послідовників (інфографіка)

середа, 17 жовтень 2018, 6:50

Громадяни України, які ідентифікують себе як православні, все менше говорять про те, що вони вважають себе належними до Московського патріархату. Проте все більше віруючих говорять про приналежність до УПЦ Київського патріархату, повідомляють Патріоти ...