"Поминальні дні, які наближаються... Давно вже хотілось щось написати про спотворене сприйняття смерті і поминання в нашій культурі", - пише на своїй сторінці в Фейсбук Olena Chernyavska, повідомляють Патріоти України, і продовжує:
"Після заглиблення в теорію і практику роботи з інформаційним полем, для мене стало очевидним - смерть є лише частиною вічного кола життя, вмирає тіло-наш біоскафандр, душа і енергії вічні, непідвладні ані часу, ані простору.
Є у взаємодії життя і смерті містика, таємниця і містерія, але багато і взаємної поваги, і мертві завжди хочуть, щоб їх згадали, визнали і з гідністю відпустили.
Тому мені подобається те, як виглядають похорони і цвинтарі на Заході - однаковий стиль одягу людей, стримані поведінка, промови і ритуали, максимальна простота в оформленні цвинтарів, могил і надгробків. Люди відчувають смерть інакше, і вміють і відпустити, і не перетворити це на балаган.
Порівняйте з тим, що відбувається в наших краях. Похорони і поминки нагадують циганський табір, з набором совьєт бабів у мохерових кохтах і жутких хустках, з п'яницями, які нюхом чують, де наливають на халяву, з родичами, яким по протоколу треба безутішно лити сльози, навіть якшо померла 90-річна бабця... "ой на кого ж ти нас покинув?" - пам'ятаю ридання бабці над труною свого старого чоловіка, який до того чотири роки лежав паралізований і мучив необхідністю догляду всю свою родину.
Напускний пафос, трагедія доведена до абсурду, жахлива музика, пластикові вінки без смаку, катафалки, в своїй масі жлобські пам'ятники, розпиття горілки над могилами і т.д. Не знаю як вам, а мені здається, що в цьому дійстві проглядається більше знущання над тими, хто відійшов, ніж поваги до їхнього відходу. Гротеск і абсурд.
Дуже сподіваюсь, що вже настає той час, коли весь цей балаган буде поступово зникати як поганий сон, як неминуче відображення того стану суспільства, яке породило цю жлобську цвинтарну антикультуру.
А на зміну проходитиме спокійне замирене ставлення до тих, хто пішов, з повагою і гідністю".
В Україні діє обов'язкова повірка лічильників води, яка проводиться кожні чотири роки. Процедура необхідна для підтвердження точності та правильної роботи приладів обліку. На відміну від лічильників газу, де періодичну повірку завжди оплачує облгаз, за...
Інфляція в Україні дещо сповільнилася порівняно з піковим значенням у травні. Банкіри, бізнесмени та населення не вірять, що вона впаде нижче 10%, передають Патріоти України з посиланням на дані на сайті НБУ. Банкіри в липні погіршили інфляційні очікув...