Згідно древнім повір'ям, саме день Зосими був найспекотнішим протягом усього року. Починається дозрівання хлібів. Починали 2 липня косити сіно і заготовляти його на зиму для худоби. Також на Зосиму починали запасати мед бджоли, повідомляють Патріоти України з посиланням наДепо.
У році кілька днів пов'язані зі святим Зосимою — покровителем бджіл, і всі вони відрізняються прикметами і обрядами для бджолярів. Так, на липневого Зосиму бджоли починають мед заносити, стільники заливати, тому пасічники намагалися даремно їх не турбувати. Вони казали: "Роє, гуди, в поля лети, меду неси". На пасіці обов'язково розміщували разом з заселеними вуликами порожні, щоб ніхто, крім самого господаря, не знав, скільки їх насправді: вважати бджіл не можна — переведуться.
Серед бджолярів також були поширені інші звичаї, які намагалися дотримуватися, щоб отримати хороший урожай меду. Багато з них були раціональними або ж нагадували прикмети. Так, намагалися селити синиць під крильцями вуликів, оскільки вони знищують шкідників - це було цілком зрозуміло. Що стосується ритуалів, то, до прикладу, на Зосима в землю закопували глечик з медовухою, вважаючи, що так можна задобрити покровителя бджільництва.
Крім того, 2 липня намагалися помолитися святому Іову, вважаючи, що це допоможе позбавитись наклепів і несправедливої образи.
Прикмети 2 липня:
Якщо бджоли купчасто летять до своїх вуликів — скоро буде дощ.
Бджоли сидять на стінках вуликів — до сильної спеки.
Перед посухою бджоли стають злішими, частіше жалять.
Без Бога не до порога, а без Зосими-Саватія — не до вулика.
У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...