Народні прикмети: Чому 12 жовтня треба влаштувати застілля і не варто вірити мінливому теплу

12 жовтня відзначають день Маріямни Плакальниці, Феофана Милостивого і Киріака-відлюдника

Ілюстрація: opogode.ua

У церкві 12 жовтня вшановується пам'ять святого Киріака-відлюдника, який став ченцем у віці 18 років, повідомляють Патріоти України з посиланням на Депо.

Прославився Киріак тим, що в 70 років вирішив піти у пустелю, де йому прислужував великий лев. Саме цей лютий звір охороняв Киріака від розбійників, приймав їжу з його рук. Однак той же лев ніколи не смів зачепити тих людей, які приходили до Киріака за порадою або заспокоєнням. Святий помер у віці 109 років в 556 році.

Зазвичай на день Маріямни - сильні тумани, може накрапувати дощ. Говорили, що "Маріямна виткана з туману". Люди аналізували 12 жовтня природні явища і намагалися передбачити за ними погоду.

Ще 12 жовтня - свято мисливців. Була поширена традиція гулянь і полювання на зайця. Цей день завершували застіллями - збиралися в гостях, спілкувалися і веселилися. Слов'яни вірили, що тепло повертається на Феофана. Незважаючи на похмуру погоду, повітря в цей день було дуже теплим. Однак не потрібно було розслаблятися, оскільки в найближчі дні наступало похолодання.

Народні прикмети на 12 жовтня

На небі 12 жовтня зірок багато - осінь буде сухою, а в наступному році збереш багатий урожай

Якщо людина народилася 12 жовтня, то її талісманом є опал

Ввечері або пізно вночі з'являється туман - прикмета, що найближчим часом заморозків не буде

У лісі 12 жовтня пізні гриби з'явилися - сніг теж буде пізно

Свіжий ранковий вітер посилюється в денний час, а до вечора слабшає - за прикметами погода буде ясною

На Феофана багато зірок — до сухої осені

Перший мороз настане пізно — до м'якої зими з мінливою погодою.

"Приберіть цей сором!": У Кременчуці розгорівся скандал через скульптуру "Незламна" (фото)

середа, 14 травень 2025, 20:32

До Дня міста у Кременчуці, який цього року вперше відзначатиметься в останні вихідні травня, кременчуцький скульптор Олександр Павловський подарував громаді свою роботу – скульптуру «Незламна». Величну фігуру жінки в українському вінку зі зброєю в рука...

В усьому винні вражаючі знахідки: Румунію накрила скарбоманія (фото)

середа, 14 травень 2025, 19:59

Всього за кілька тижнів металошукачі в Румунії виявили дві неймовірно багаті колекції стародавніх артефактів, які розповідають відразу про дві стародавні культури - даків та римлян, які послідовно правили цією територією між 2500 і 1700 роками тому. Пр...