Народні прикмети: Де 25 серпня треба обов'язково навести лад, аби не розгнівати дідька

У день Фотія та Аникіта треба обов'язково прибрати повіт, вважали предки.

Ілюстрація: depo.ua

У церкві 25 серпня вшановують пам'ять мучеників Фотія і Аникіти, які доводилися один одному племінником і дядьком. Аникіта за часів правління імператора Діоклетіана займав пост військового сановника в Никодима (приблизно III-IV ст.), повідомляють Патріоти України з посиланням на Депо.

Одного разу Аникіта виступив проти імператора, коли той розставив зброї кари на міській площі для залякування прихильників християнської віри. Імператор настільки розгнівався, що повелів піддати Аникіта різним мукам. Потім його кинули на поживу до диких левів, але навіть після цього Аникіта залишився живим і неушкодженим. Безліч тортур пройшов Аникіта, але Господь залишав його в здоров'ї.

У цей же час Фотій з'явився до імператора і зажадав відпустити Аникіта, за що також був підданий тортурам. Обох помістили до в'язниці, а потім засудили до спалення в печі. Мученики самостійно пішли в палаюче полум'я і для багатьох стали тим знаменням, яке дозволило звернутися в християнську віру. Цікаво, що, згідно з легендою, тіла мучеників не були вражені вогнем навіть після смерті. Саме тому, багато язичників, які були присутні при страті, повірили в Бога.

Це був день, коли треба прибрати повіт — це приміщення під навісом в селянському дворі для зберігання господарського інвентарю. Треба було розібратися там, щоб було куди прибирати річну упряж, соху, борону, не можна було допустити, щоб "на повіт чорт ногу зламав" і розлютився.

У народі знали, що на Фотія можливі перші заморозки, незважаючи на те, що серпень є літнім місяцем. Але це час, коли в повітрі вже відчувалася осінь. Клени 25 серпня осипали листя, а багато перелітних птахів вже готувалися вирушити у теплі краї.

Народні прикмети на 25 серпня

Ясна погода - багато білих грибів вродить

Дощова погода 25 серпня - Бабине літо буде довгим

Нагадаємо, раніше синоптики розповіли, чого чекати українцям цього тижня.

А ви це знали? Чому у СРСР корпус телевізорів робили із дерева

неділя, 23 лютий 2025, 9:50

У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...

Літній час 2025: Українцям пояснили, чи буде традиційне переведення годинників навесні

неділя, 23 лютий 2025, 9:45

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...