Станція на Місяці отримає назву Gateway, а перші космонавти зможуть відвідати її вже в 2024 році. Відповідно до представленого графіку, висадка найближчу до нас планету повинна відбутися після 2026 року, зазначають Патріоти України.
NASA вже не перший рік планує будівництво станції на орбіті Місяця, яка має стати віддаленим форпостом людства. Передбачається, що станція Gateway буде складатися з декількох частин: житлового модуля для екіпажу і модуля, який дозволить іншим кораблям стикуватися. На даний момент, жодна з частин станції ще не побудована.
У грандіозних планах NASA в першу чергу створення силового модуля, який буде запущений на орбіту Місяця 2022 року комерційної ракетою. Тим часом, будівництво головної частини станції, модуля середовища проживання, залежить від іншого проекту – нової надважкої ракети-носія Space Launch System (SLS), котра стане першою здатною для пілотованих експедицій за межі навколоземної орбіти.
Наразі NASA готує SLS для місії Exploration Mission 1 з безпілотним обльотом Місяця кораблем Orion, а після цього планує запустити пілотовану місію Exploration Mission 2 з виведенням першого модуля місячної орбітальної станції для далекого освоєння космосу. Після успешоного виконання цих завдань NASA відправить астронавтів разом з житловим модулем на станцію в рамках місії Exploration Mission 3.
Тим часом, нове захоплююче відео місячної поверхні, виклали американські астрономи, котрі працюють в NASA. На знімках, які були використані в ролику, відмінно видно межу освітленого і темного боків Місяця. Якісні кадри, зняли космічним апаратом Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO).
Кожен військовозобов'язаний громадянин в Україні повинен пройти військово-лікарську комісію, яка здійснює оцінку стану здоров'я та видає рішення про придатність/непридатність до військової служби. Лише висновок ВЛК про придатність дозволяє мобілізувати...
В Україні в липні-серпні можливі погодинні відключення електроенергії через сильну спеку, яка традиційно призводить до зростання споживання електроенергії, особливо у вечірні години. Очікується, що це може спричинити дефіцит у системі, якщо частина ене...