Навіть запах! Вчені зробили нову заяву про те, як впливає кава

Аромат кави допомагає поліпшити виконання аналітичних завдань, серед яких і стандартизованого тесту GMAT для вступників до зарубіжних бізнес-шкіл До такого висновку прийшли фахівці Технологічного інституту Стівенс в США. При цьому, за словами фахівців, цей вплив обумовлено ефектом плацебо, повідомляють Патріоти України.

Близько ста студентів, які пройшли тест GMAT, що складається з 10 питань з алгебри, взяли участь у випробуванні. Вони були розділені на дві групи, в одній з яких - дослідній - добровольці виконували завдання у приміщенні, де панував аромат кави. Виявилося, що ці учасники краще виконували тест, ніж ті, що були в контрольній групі.

Потім вчені провели опитування серед 200 осіб, яким було запропоновано подумати, як різні запахи впливають на діяльність людей. На думку респондентів, аромат кави повинен підвищувати пильність і енергійність, а також збільшувати продуктивність і покращувати виконання різних завдань.

Результати показують, що продуктивність може бути пояснена переконаннями, що тільки запах кави робить людей більш пильними і енергійними. В експерименті джерело кавового запаху не мало кофеїну, а тому фахівці вважають, що отримані при тестуванні результати пояснюються самонавіюванням.

"Справа не тільки в тому, що аромат, подібний каві, допоміг людям краще справлятися з аналітичними завданнями, що було вже цікаво", - каже Адріан Маджар, провідний дослідник проекту. "Але вони також думали, що вони зроблять краще, і ми продемонстрували, що це очікування, принаймні, частково відповідає за їх поліпшену продуктивність". Тобто, запах кави, який не містить кофеїну, має ефект, подібний ефекту вживання кави.

Такий ефект плацебо, за запевненнями вчених, може виявитися корисним в різних сферах життя, в тому числі в бізнесі. Наприклад, можна використовувати слабкий аромат кави для поліпшення продуктивності учнів і співробітників.

Під прицілом! Адреси українців масово перевіряють - ось які дані хочуть верифікувати

вівторок, 29 квітень 2025, 18:22

В Україні верифікували понад 90% назв вулиць – у рамках роботи Єдиного державного реєстру адрес (ЄДРА). Далі почнуть верифікувати адреси – перевіряти існування та коректність написання конкретних номерів будинків, а також їхню прив'язку до відповідної ...

"Означає лише те, що ти врешті-решт загинеш": Військовий пояснив, чому українці не хочуть йти в піхоту

вівторок, 29 квітень 2025, 17:30

Військовий медик і медичний менеджер Гліб Бітюков розповів, чому українці не хочуть служити у піхоті, відверто пояснивши всі наслідки. Про це Бітюков сказав у інтерв’ю «Свобода Live», передають Патріоти України. Під час розмови ведуча нагадала про скан...