Аромат кави допомагає поліпшити виконання аналітичних завдань, серед яких і стандартизованого тесту GMAT для вступників до зарубіжних бізнес-шкіл До такого висновку прийшли фахівці Технологічного інституту Стівенс в США. При цьому, за словами фахівців, цей вплив обумовлено ефектом плацебо, повідомляють Патріоти України.
Потім вчені провели опитування серед 200 осіб, яким було запропоновано подумати, як різні запахи впливають на діяльність людей. На думку респондентів, аромат кави повинен підвищувати пильність і енергійність, а також збільшувати продуктивність і покращувати виконання різних завдань.
Результати показують, що продуктивність може бути пояснена переконаннями, що тільки запах кави робить людей більш пильними і енергійними. В експерименті джерело кавового запаху не мало кофеїну, а тому фахівці вважають, що отримані при тестуванні результати пояснюються самонавіюванням.
"Справа не тільки в тому, що аромат, подібний каві, допоміг людям краще справлятися з аналітичними завданнями, що було вже цікаво", - каже Адріан Маджар, провідний дослідник проекту. "Але вони також думали, що вони зроблять краще, і ми продемонстрували, що це очікування, принаймні, частково відповідає за їх поліпшену продуктивність". Тобто, запах кави, який не містить кофеїну, має ефект, подібний ефекту вживання кави.
Такий ефект плацебо, за запевненнями вчених, може виявитися корисним в різних сферах життя, в тому числі в бізнесі. Наприклад, можна використовувати слабкий аромат кави для поліпшення продуктивності учнів і співробітників.
Актор Дмитро Ярошенко, який став відомий після ролі Василя Стуса в фільмі "Заборонений", пояснив, чому виїхав з України. У коментарі "Суспільне Культура" чоловік зазначив, що перетнув кордон через "важливий міжнародний проєкт", передають Патріоти Украї...
Англіканська церква Святого Петра в місті Шиплі на півночі Англії приваблює нових парафіян за допомогою боїв рестлерів. Глядачі із захопленням стежать за тим, як б'ються бійці за перемогу, передають Патріоти України з посиланням на Associated Press. За...