Не фантастика: Українські вчені знайшли "еліксир молодості"

Вчені кафедри біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету знайшли спосіб продовжити життя, повідомляють Патріоти України.

Так, експерименти на дріжджах і мушок дрозофіл показали, що лікарська рослина родіола рожева (золотий корінь) продовжує життя, а також покращує репродуктивну функцію і роботу м'язів. Про це розповів відомий вчений, доктор біологічних наук, завідувач кафедрою біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету Володимир Лущак.

За словами Володимира Лущака, експерименти з родіолою рожевою вчені проводили на мушках дрозофілах і підтвердили на дріжджах.

Дрозофіла в середньому живе 70 днів, людина - 70 років. "Процеси старіння у дрозофіли і людини дуже схожі", - зазначив Володимир Лущак.

За його словами, правильна концентрація збільшила тривалість життя на 15%. "Це божевільне продовження життя", - зазначив учений.

Втім, передозування для дрозофіл виявилося токсичним. Тому, наголошує вчений, приймати настоянку родіоли рожевої необхідно в правильних пропорціях.

Також, за його словами, родіола рожева не тільки подовжує життя, але і покращує м'язові і репродуктивні функції. Тобто, запевняє професор, людина і в 80 років буде бадьорою, а не немічною.

"З віком м'язова функція падає. Виявилося, що родіола уповільнює деградацію цієї функції. Тобто, ті організми, які споживали родіолу, краще рухалися", - розповів про результати досліджень Лущак.

"До 19 дня близько 60% клітин були мертві. Але коли ми додавали препарат, кількість мертвих клітин значно зменшувалася", - зазначив Лущак.

Родіола рожева, інша назва золотий корінь - це багаторічна невисока рослина сімейства товстолистих - Crassulaceae. В Україні рослина поширена тільки в Карпатах. Вона занесена до Червоної книги зі статусом "вразлива" через тотальне знищення заготівельниками кореневищ, після чого рослина гине і вже не відновлюється.

Чоловік виявив помилку в повістці і не з’явився до ТЦК - ось що вирішив суд

неділя, 6 квітень 2025, 8:57

У Хмельницькій області військовозобов’язаний після уточнення даних та проходження ВЛК отримав бойову повістку, в якій виявив помилку. У прізвищі чоловіка неправильно написали одну літеру. У зв’язку з цим він вирішив не з’являтися до.ТЦК Про цей випадок...

Відстрочка у квітні 2025: Стало відомо, хто може подати заявку в Резерв+

неділя, 6 квітень 2025, 8:42

В Україні під час дії воєнного стану та загальної мобілізації деякі військовозобов’язані чоловіки можуть бути звільнені від військової служби. Відстрочку необхідно офіційно оформити, подавши разом із заявою до ТЦК та СП відповідні документи, що підтвер...