Вчені кафедри біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету знайшли спосіб продовжити життя, повідомляють Патріоти України.
Так, експерименти на дріжджах і мушок дрозофіл показали, що лікарська рослина родіола рожева (золотий корінь) продовжує життя, а також покращує репродуктивну функцію і роботу м'язів. Про це розповів відомий вчений, доктор біологічних наук, завідувач кафедрою біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету Володимир Лущак.
За словами Володимира Лущака, експерименти з родіолою рожевою вчені проводили на мушках дрозофілах і підтвердили на дріжджах.
Дрозофіла в середньому живе 70 днів, людина - 70 років. "Процеси старіння у дрозофіли і людини дуже схожі", - зазначив Володимир Лущак.
За його словами, правильна концентрація збільшила тривалість життя на 15%. "Це божевільне продовження життя", - зазначив учений.
Втім, передозування для дрозофіл виявилося токсичним. Тому, наголошує вчений, приймати настоянку родіоли рожевої необхідно в правильних пропорціях.
Також, за його словами, родіола рожева не тільки подовжує життя, але і покращує м'язові і репродуктивні функції. Тобто, запевняє професор, людина і в 80 років буде бадьорою, а не немічною.
"З віком м'язова функція падає. Виявилося, що родіола уповільнює деградацію цієї функції. Тобто, ті організми, які споживали родіолу, краще рухалися", - розповів про результати досліджень Лущак.
"До 19 дня близько 60% клітин були мертві. Але коли ми додавали препарат, кількість мертвих клітин значно зменшувалася", - зазначив Лущак.
Родіола рожева, інша назва золотий корінь - це багаторічна невисока рослина сімейства товстолистих - Crassulaceae. В Україні рослина поширена тільки в Карпатах. Вона занесена до Червоної книги зі статусом "вразлива" через тотальне знищення заготівельниками кореневищ, після чого рослина гине і вже не відновлюється.
У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...