Не попасти на гачок "злодюжок": Як аферисти розводять українців в соцмережах

"Схеми" напрацьовані: обдурити довірливих шахраї можуть без зайвих труднощів.

Ілюстрація: ЖЖКількість інтернет-аферистів в Україні зростає щодня. Як дурять українців, сайт Gazeta.ua поцікавився у користувачів соцмереж, повідомляють Патріоти України.

"Моя тітка не може знайти сина, який зник в АТО у 2014 році, - говорить львів'янка Аліна Герасимюк. - Хлопці, які були з ним в одному бою, кажуть, що він згорів у БТРі, але тіла не знайшли. Ольга Леонідівна досі вірить, що він живий. Не знаю, яким чином, але її контакти роздобули шахраї. Почали писати у "Фейсбук", що за 500 доларів дадуть інформацію про сина. Вона перерахувала 14 тисяч гривень на картку шахраям. Номер, з якого їй телефонували, відключений".

Програміст Богдан Ланковий із Києва віддав шахраям 300 гривень. "Знайома постійно постить у "Фейсбуці" інформацію про людей, яким треба гроші на лікування, - розповідає Богдан. - Коли збирали для 2-річної дівчинки, я пожертвував 300 гривень із зарплати. Через два місяці побачив сюжет про шахраїв, які заробляють на чужому горі. Виявилося, що ставили фото дитини, яка живе у Росії. Його просто взяли зі сторінки її мами. Ніякого лікування вона не потребує. Я почувався обкраденим. Тепер, якщо хочу комусь допомогти грошима, телефоную на номер батьків і уточнюю діагноз, в якій клініці лежить дитина".

Аби вас не обікрали у соцмережах, треба бути уважним і перевіряти факти. Про це розповіла психолог Валентина Домська. "Не покладайтеся лише на власну інтуїцію, - говорить Домська. – За свою наївність і довірливість можете поплатитися. Хочете допомогти хворому, для якого збирають гроші у соцмережі, не полінуйтеся дізнатися про його діагноз, уточніть, у якій лікарні він лежить, перевірте, який фонд збирає для нього гроші і перепитайте у батьків, чи благодійні кошти до них доходять".

Користувачів соцмереж розводять на гроші організатори псевдоконкурсів. "У наш час всі хочуть отримати щось на халяву, - каже психолог. – Часто азарт засліплює розум. Люди активно беруть участь у конкурсах, де розігрують дорогу техніку, авто чи квартири. Серед організаторів таких конкурсів чимало шахраїв. Багатьом користувачам після участі у липовій лотереї приходить повідомлення: "Ви переможець! Вітаємо. Щоб отримати свій подарунок, сплатіть за його доставку на пошті чи скиньте гроші на картку". Люди ведуться і віддають злодіям свої гроші".

Виплати сім'ям цивільних, які загинули при захисті України, збільшать: Про яку суму йдеться

п’ятниця, 22 листопад 2024, 16:50

Кабінет міністрів пропонує встановити на рівні закону виплату 15 млн гривень родинам цивільним, які загинули при захисті України від агресії Росії. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передають Патріоти України. Як зазначив Шмигаль, уряд подає...

"Допомагають ЗСУ!": Військовий подякував росіянам, що купують популярну відеоігру

п’ятниця, 22 листопад 2024, 16:03

Військовий, командир відділення 24-ї ОШБр "Айдар" ЗСУ Станіслав Бунятов окремо подякував тим росіянам, котрі вирішують придбати гру "S.T.A.L.K.E.R. 2" та, таким чином, доклались до допомоги Збройним силам України. Про це він написав на своєму Telegram-...