У Житомирі чотирирічна дівчинка на ім'я Злата знайшла на території дитячого садка гриби та з'їла їх. В результаті отруєння дитину госпіталізували медики швидкої допомоги, повідомляють Патріоти України.
"Дитина була госпіталізована з підозрою на отруєння грибами. На даний момент стан дитини задовільний", - розповіла лікар-педіатр Житомирської обласної дитячої лікарні Нінель Передрій. Дівчинка провела в реанімації два дні.
В дошкільному закладі запевнили, що у них гриби не ростуть. "Щоб була якась історія, що десь на території дошкільного закладу їли рослини і отруїлися – такого не було і не повинно бути. Обов'язково посилимо увагу і контроль всіх дошкільних закладів", - заявила заступник начальника департаменту Раїса Кошевич.
Варто відзначити, що в садку якраз почалася перевірка міським департаментом освіти. Тимчасовий керівник дитсадка №46 Тетяна Колодюк переконана, що грибів на території бути не може. "Ми обстежуємо кожен день, подивіться, де на тому піску позаду вас можуть вирости гриби. Можливо, дитина там щось нафантазувала", - сказала Колодюк.
На думку завідуючої, дитина могла отруїтися чимось іншим і не обов'язково в садку. Тим не менш журналісти всього в 20 метрах від ігрового майданчика в траві знайшли гриби і відвезли на експертизу. Фахівці встановили, що один з грибів є звичайною печерицею, а ось другий – це клітоцибе червонуватий – отруйний гриб.
"Такий гриб – страшний для всіх. Тому що тут є такі речовини, які є в червоних мухоморах, у блідої поганки. Може бути і смертельний випадок", - пояснив міколог Леонур Михайлівський.
Батьки Злати сподіваються, що після розголосу небезпечні гриби приберуть з території дитячих садків і жодна дитина більше не постраждає.
Всупереч намаганням Міненерго переконати українців у тому, що установка двозонного лічильника допоможе зменшити плату за комуналку, не всі погоджуються з такою пропозицію, адже купувати лічильники доведеться зараз, а економія на платіжках може бути від...
Від 1 березня 2025 року в Україні почнуть перевіряти чинність декларацій із сімейними лікарями. Деякі українці мають верифікувати декларації, якщо інформація у медичній системі не збігається з державними реєстрами, передають Патріоти України.