Новий законопроект ВР: В Україні за знущання над тваринами саджатимуть до в'язниці

Документ спрямовано на посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами, їх мордування, а також цькування тварин одна на одну, їх вбивства і пропаганду цього негативного явища у суспільстві.

Ілюстрація:http://nebayduji.net/l

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект №5119-1 про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо запровадження гуманного ставлення до тварин). За таке рішення проголосували 243 народних депутата, передають Патріоти України з посиланням на 112.uа.

Згідно пояснювальної записки, документ спрямовано на посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами, їх мордування, а також цькування тварин одна на одну, їх вбивства і пропаганду цього негативного явища у суспільстві.

У тексті закону прописано, що жорстоке поводження з тваринами, їх мордування або вчинення інших дій, що призвели до їх мучення чи каліцтва, може тягнути на штраф від 3400 грн до 8500 грн (раніше навіть мордування, що призвело до смерті тварини, передбачало штраф до 340 грн).

Окрім того, знущання над тваринами, що відносяться до хребетних, вчинене із застосуванням жорстоких методів або з хуліганських мотивів, а також нацькування зазначених тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, можуть призвести до арешту на строк до 6 місяців або обмеженням волі на строк до 3 років.

А якщо те саме зробили в присутності малолітнього, покарання передбачає обмеження або позбавлення волі від 3 до 5 років.

Знущання над тваринами, вчинені з особливою жорстокістю, або якщо вони призвели до каліцтва чи загибелі, або вчинені групою осіб, тягнуть позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.

Російська чемпіонка світу з українським прізвищем відмовилася далі виступати за РФ, тому що "не змогла перенести цей жах" і усвідомила, наскільки важлива свобода

понеділок, 2 жовтень 2023, 5:00

12-та чемпіонка світу з шахів (з вересня 2008 по грудень 2010 року) Олександра Костенюк зізналася, що основною причиною, через яку вона змінила громадянство, була ситуація у неї на батьківщині після 24 лютого 2022 року. Чемпіонка Європи (2004), триразо...

У гробниці першої жінки-фараона: На півдні Єгипту виявили запечатані глеки з вином, якому 5 тис. років (фото)

понеділок, 2 жовтень 2023, 0:30

“Виявлені посудини великі і в хорошому стані збереження. А залишкам вина, знайденим всередині, приблизно 5000 років", - прокоментував знахідку Мустафа Вазірі, генеральний секретар Вищої ради старожитностей Єгипту. . Археологи виявили посудини в гробниц...