Свою боротьбу за Україну дівчата з волонтерського центру «Маскувальна сітка на Вежі» розпочали ще з Революції гідності. У кожної з них — своя історія, своя доля та своє життя. Одна викладає англійську мову в приватному ліцеї, друга працює головним юристом в Інституті ядерних досліджень НАН України, третя — у Міністерстві транспорту, четверта — у Печерській райдержадміністрації, а п’ята давно на пенсії. Вони й досі жили б, не підозрюючи про існування одна одної, якби не спільна біда. З перших днів Майдану всі вони не залишалися осторонь: носили їжу та ліки мітингарям, збирали їм одяг… Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на "Народну Армію".
Так само спільно вони взялися допомагати воїнам АТО. Спочатку в Головному військовому клінічному госпіталі. Перев’язки, нічні чергування біля найважчих, сльози радості, коли боєць піднімався після важких поранень, і гіркий розпач, коли лікарі повідомляли, що вони не боги…
Жінки брали додому прати речі й постільну білизну поранених, приносили ліки та продукти, хтось возив допомогу хлопцям просто в район АТО: шоломи, бронежилети, берці, їжу. На кінець 2014-го вони допомагали Головному військовому клінічному госпіталю й дванадцятьом батальйонам, які перебували на території проведення АТО. Якось бійці попросили привезти їм маскувальні сітки.
— Сіток і «кікімор» (маскувальних костюмів. — Ред.) катастрофічно не вистачало, тому ми порадилися з нашим колишнім сотником, який на той час уже був комбатом 3-го окремого танкового батальйону «Звіробій», і з’ясували, що саме треба плести, — розповіла Ірина Герасименко. — Знайшли приміщення в одній із казарм історичної вежі Київської оборонної фортеці на печерських пагорбах і там створили волонтерський центр «Маскувальна сітка на Вежі».
Їх не лякають ні облуплені стіни, ні задимлена буржуйка — єдине джерело тепла холодної пори. Під пильним оком «кіборгів» із фотографій на стінах волонтерки виплітають кілометри сіток, сотні «кікімор», яких уже ніхто й не рахує, фарбують тканини, збирають теплі флісові комплекти білизни, шкарпетки, різноманітні ласощі та, звісно, листи й дитячі малюнки, які на лінію зіткнення доставляють волонтер Захарич та Олеся Наумовська.
Нині сітки, які виготовили жінки, можна побачити в багатьох українських військових частинах на лінії зіткнення.
— Ми вже так багато сплели сіток, що можемо їх навіть упізнавати, — розповідає наймолодша з волонтерок Ірина Корчевська. — Колись наша Олеся, провідуючи родичів на Донеччині, упізнала на блокпосту в Зайцевому сітку, яку сплела одна з наших дівчат — Вікторія. Ми точно знаємо, що то була саме її сітка, адже в неї особливий узор, сплутати неможливо.
Нині жінки мають десятки нагород і подяк від бійців, яких захищали від ворога їхні сітки та «кікімори».
— Одного разу до нас завітав боєць, Олексій, який прослужив в АТО два роки. Він приніс усю свою амуніцію: шолом, наколінники, бронежилет, аби передали ці речі на фронт, і розповів, як наша «кікімора» його врятувала. Він був у секреті, а російські окупанти ледь не наступили на нього, але не помітили. Подякував. Ми були щасливі, що допомогли йому, — розповіла Ганна Горбаньова.
Заходив до волонтерок на вежу й відомий своєю витівкою руфер Мустанг, який розфарбував над московською сталінкою золоту зірку в кольори українського національного прапора та повісив український стяг. Запитував, чим може допомогти центру, пообіцяв залучити друзів.
Вони раді будь-якій допомозі, адже їм постійно потрібні тканини, яких катастрофічно не вистачає, сітки, мішковина для «кікімор», фарби — усе те, що може знадобитися для роботи, а також вільні руки та навіть просто моральна підтримка.
Субсидія на неопалювальний сезон більшості українців перепризначається автоматично. Проте якщо змінилися дані про майновий стан чи склад родини, про це протягом 30 днів необхідно повідомити Пенсійний фонд. Про це повідомляє Міністерство соціальної полі...
Як мінімум до 1 травня українці платитимуть існуючі тарифи за електроенергію та природний газ. Однак пізніше цього року тарифи на енергоносії можуть зрости, передають Патріоти України. Такий ймовірний прогноз надав заступник директора Асоціації енергет...