Дослідник Олександр Боронь вважає, що розвиток української літератури на десятиліття визначився впливом Тараса Шевченка. Багато письменників залежали від нього. Секрет цього полягав у складній долі поета, передають Патріоти України.
"Загальновідомо, що він геніальний поет. І рівень його поезії настільки орієнтував читачів того часу, що всі визнали його авторитет. Іван Франко називав твори наступників "паперовими квітами Шевченкової поезії", - розповів Олександр Боронь.
Причина першості Шевченка - він був засланий і став уособленням спротиву українського народу, "батьком нації". "Ще за життя Шевченка його "Кобзар" зачитували до дірок. Панянки вивчали українську мову, щоб читати його поезію. Вона мала свій чар. Хоча "Кобзар" тогочасна цензура встигла "почистити", але поширювалась позацензурна поезія", - вважає дослідник.
Поступово творився культ, на який накладались легенди і перекази. "Говорили, що поет не помер і визволить народ з кріпацтва. Потім, що цар дав кріпакам волю тільки через нього. Секрет Шевченка – у позачасовості. Мало поезій переживають свій час. Відкрийте поезію Шевченка – написана ніби зараз. Дивуюся, як написано так узагальнено і містко, що можна будь-коли його читати і це буде накладатися на будь-яку політичну ситуацію", - додає Боронь.
Помер скульптор, друг диктатора Володимира Путіна Зураб Церетелі, який ліпив образи імперської Росії. Про смерть 92-річного митці повідомляють російські пропагандистські ЗМІ, передають Патріоти України. За даними пропагандистів, Церетелі помер 22 квітн...
Український журналіст, письменник та музикант Руслан Горовий став свідком ситуації, де його намагалися "врятувати" від мобілізації. Подія трапилася в Києві на Пейзажній алеї. Історію Горовий розповів на своїй сторінці в Facebook, передають Патріоти Укр...