"Панянки вивчали українську мову, щоб читати його": Дослідник розповів про головний секрет популярності Шевченка

Іван Франко називав твори наступників "паперовими квітами Шевченкової поезії.

Багато жінок співчували складній долі великого поета. Ілюстрація: ЖЖ.

Дослідник Олександр Боронь вважає, що розвиток української літератури на десятиліття визначився впливом Тараса Шевченка. Багато письменників залежали від нього. Секрет цього полягав у складній долі поета, передають Патріоти України.

"Загальновідомо, що він геніальний поет. І рівень його поезії настільки орієнтував читачів того часу, що всі визнали його авторитет. Іван Франко називав твори наступників "паперовими квітами Шевченкової поезії", - розповів Олександр Боронь.

Причина першості Шевченка - він був засланий і став уособленням спротиву українського народу, "батьком нації". "Ще за життя Шевченка його "Кобзар" зачитували до дірок. Панянки вивчали українську мову, щоб читати його поезію. Вона мала свій чар. Хоча "Кобзар" тогочасна цензура встигла "почистити", але поширювалась позацензурна поезія", - вважає дослідник.

Поступово творився культ, на який накладались легенди і перекази. "Говорили, що поет не помер і визволить народ з кріпацтва. Потім, що цар дав кріпакам волю тільки через нього. Секрет Шевченка – у позачасовості. Мало поезій переживають свій час. Відкрийте поезію Шевченка – написана ніби зараз. Дивуюся, як написано так узагальнено і містко, що можна будь-коли його читати і це буде накладатися на будь-яку політичну ситуацію", - додає Боронь.

Плакала від щастя, що кузини не було вдома: Камалія показала квартиру двоюрідної сестри, яку понівечило під час атаки дронів на Київ

середа, 31 травень 2023, 21:43

Відома українська співачка Камалія розповіла, що її двоюрідна сестра живе у будинку, який понівечило під час нещодавньої атаки дронів на Київ. Житло її родички також постраждало, повідомляють Патріоти України. За словами Камалії, вона плакала, коли діз...

Nike шокує: На картині XVII столітті намальована модна річ, котра з'явилась у широкому вжитку лише три сторіччя пізніше (фото)

середа, 31 травень 2023, 21:31

Портрет, виставлений у Національній галереї у Великій Британії, спантеличив любителів мистецтва після того, як 57-річна Фіона Фоскетт із дочкою помітили те, що на намальованому хлопчику одягнені кросівки Nike. Про це пише The Mirror. Портрет, виставлен...