Серцево-судинні захворювання становлять зараз головну загрозу для життя українців. При цьому лікарі попереджають, що патологія дуже помолодшала, повідомляють Патріоти України.
Зараз в Україні 12 мільйонів людей з гіпертонічною хворобою - це ті, хто про діагноз знає. Ще близько 4 мільйонів не здогадуються. "Патологія дуже сильно молодшає. Пацієнти, які перенесли інфаркт, у нашій практиці - вже в 21 рік, 25 років, 27. Є пацієнти, вже простентовані в 32 роки", - розповіла лікар-кардіолог Валентина Шаповалова.
При цьому наголошується, що потенційні пацієнти - це чоловіки 40-45 і жінки 45-50 років. Крім віку і статі, шансів на ускладнення додають нерегулярне харчування, надмірне споживання солі, малорухливий спосіб життя, нездорові звички, недосипання, хронічна втома, надмірна вага і інше, підкреслюють медики. Саме ці фактори можуть спричинити непоправне - аж до раптової смерті.
Сонячні електростанції є одними з найпопулярніших джерел відновлювальної енергії. Проте все частіше недоліком СЕС називають те, що для їхнього будівництва потрібно чимало територій. Саме тому вчені з Національної лабораторії відновлюваної енергії США п...
В Україні замість МСЕКу запрацювала нова система оцінювання функціонування особи. Як вона працюватиме? Нова система оцінювання функціонування особи від 1 січня замінила МСЕКи. Уже створено понад півтори тисячі експертних команд. І це має вирішити пробл...