"Таких відмінностей в Україні менше, ніж в Росії. Україна все ж відносно моноетнічна держава, тому що в ній близько 80% українців. Зрозуміло, що українці в залежності від регіону відрізняються світоглядом, звичаями і т. д. Але це у нас не настільки разючі відмінності, ніж відмінності між росіянами з різних регіонів РФ", — каже політолог.
"У нас більше доцентрова нація. Звичайно, роки русифікації і комуністичне минуле позначилися на світогляді літніх людей, але молоде покоління все стирає межі зі швидкістю, властивою цивілізованого світу", — підкреслив експерт в питаннях культури.
Коментуючи питання, чому політики витягують на поверхню питання мови, історії, культури і релігії, які є найбільш болючими і дратівливими для суспільства, Володимир Цибулько зауважив: "Розчісувати" дратуючі гуманітарні питання — дешево для політтехнологів".
"Це маловитратні технології, які завжди піднімають багато шуму. У цьому сенсі наголос на гуманітарних питаннях (ідентичності, мови, релігії тощо) — спекуляції в той момент, коли треба прикрити значно більш істотні порушення. В Україні ці дратівливі теми існують як традиційні прикриття зловживань в економіці", — підсумував політолог.
Колишній голова громадської ради при Міністерстві внутрішніх справ України, громадський діяч Володимир Мартиненко висловив обурення постом волонтерки Марії Берлінської про те, як вона тролить російськомовних, передають Патріоти України. "Нагадайте цій ...
На Черкащині чоловік під час суперечки вистрілив з мисливської рушниці по ногах жінки. Обвинуваченому призначили тисячу гривень штрафу та зобов’язали сплатити понад 50 тисяч цивільного позову. Про це йдеться у вироку Смілянського міськрайонного суду, п...