Після 12 місяців в космосі: У американського астронавта виявлені дивні мутації - вчені

Повернувшись з орбіти Скотт Келлі виріс на 5 см. Однак це не єдина зміна в організмі людини за рік перебування на МКС. Йдеться про формування «космічного гена», який розвивається і після повернення на Землю

41005

Щоб найбільш точно оцінити ці зміни, NASA порівняло фізіологічні показники Келлі з його братом-близнюком Марком, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Провівши один рік на МКС, американський астронавт повернувся на Землю 1 березня. Експерти протягом року космічної подорожі, а також після повернення на Землю вивчали зміни в організмі Келлі.

В експерименті також взяв участь брат-близнюк Скотта - Марк Келлі, який в минулому також був астронавтом. З метою дослідження фахівці NASA вирішили порівняти ДНК і фізіологічні показники братів, один з яких провів рік в космосі, а другий - на Землі.

Виявилося, що зміни в рості, кістковій структурі і м'язах, а також порушення циклів сну - це не єдині наслідки тривалого перебування поза земним тяжінням. Вчені виявили у братів відмінності в експресії більше 200 000 молекул РНК, а також зафіксували тимчасове подовження теломерів - кінцевих ділянок хромосом у Скотта Келлі. Вчені припускають, що у Келлі міг сформуватися «космічний ген» - сума генетичних змін, пов'язаних з перебуванням в космосі.

На цей факт вказують результати нових досліджень. «Виявилося, що процес включення і виключення тисяч генів змінився. Процес починається, як тільки астронавт потрапляє в космос і в меншій мірі триває навіть після повернення на Землю», - розповів автор дослідження Кріс Мейсон. Вчений порівняв зміни в експресії генів при попаданні в космос з феєрверком.

В Україні готують нові покарання для ухилянтів: Малюська розкрив плани Кабміну

понеділок, 22 квітень 2024, 9:14

В Україні уряд має намір стимулювати чоловіків іти до Сил оборони через запровадження нових покарань за ухилення від мобілізації. Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська в ефірі телемарафону, передають Патріоти України. Чиновник каже - окрім об...

У столиці пошесть змій. Плазуни лякають киян навіть на вулицях: Зоологи розповіли, що відбувається (відео)

понеділок, 22 квітень 2024, 9:05

У Київському зоопарку розповіли, чому вужі повзають по вулицях та яка від них користь. . Відповідними відео кияни діляться у соціальних мережах, та додають, що від таких "зустрічей" можна отримати інфаркт. . "Саме зараз, весною, у вужів – шлюбний...