Наводячи як приклад цю справу, Генеральний прокурор України Юрій Луценко відзначав ефективність роботи ввіреного йому відомства в затриманні злочинців, називаючи це "ловом великої риби". Однак на даний момент "велика риба" йде з "невода" Генпрокурора.
Нагадаємо, що, за анонсованими Юрієм Луценком "великим посадками", в жовтні 2016 року "на гарячому" був узятий керівник Фонду держмайна Зіновій Жовнір. Затриманий він був у момент отримання чергового траншу неправомірної вигоди в сумі 20 тисяч доларів США.
Кваліфікація дій чиновника була встановлена слідством за ч. 3. ст. 368 Кримінального кодексу України, яка передбачає отримання неправомірної вигоди особою, яка займає відповідальне становище і термін позбавлення волі від 5 до 10 років. 25 листопада 2016 року прокуратура звернулася до суду з клопотанням про зміну даної статті на більш м'яку - 369-2 (зловживання впливом).
У разі винесення обвинувального вироку санкція даної статті передбачає виплату чиновником штрафу і заборона займати певні посади на строк, встановлений судом. Реалізуючи своє право на захист, адвокатами Жовніра до суду було подано клопотання про зміну запобіжного заходу їхньому підзахисному, не пов'язаного з позбавленням волі, та про зняття накладеного раніше за рішенням суду арешту з майна чиновника. Своїм рішенням Івано-Франківський суд змінив чиновнику запобіжний захід на домашній арешт, але про зняття арешту з майна Зіновія Жовніра відмовив до винесення остаточного рішення у справі.
Інститут океану Шмідта, поділився результатами своєї глибоководної експедиції, що тривала поблизу Південних Сандвічевих островів, , передають Патріоти України з посиланням на видання Livescience. Серед найбільш вражаючих знахідок опинилась риба глибоко...
Український парламент не планує переглядати питання щодо зменшення мобілізаційного віку. Першочерговими завданнями залишаються перемога України та збереження її суверенітету. Про це заявив спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук в ефірі Громадського рад...