Наводячи як приклад цю справу, Генеральний прокурор України Юрій Луценко відзначав ефективність роботи ввіреного йому відомства в затриманні злочинців, називаючи це "ловом великої риби". Однак на даний момент "велика риба" йде з "невода" Генпрокурора.
Нагадаємо, що, за анонсованими Юрієм Луценком "великим посадками", в жовтні 2016 року "на гарячому" був узятий керівник Фонду держмайна Зіновій Жовнір. Затриманий він був у момент отримання чергового траншу неправомірної вигоди в сумі 20 тисяч доларів США.
Кваліфікація дій чиновника була встановлена слідством за ч. 3. ст. 368 Кримінального кодексу України, яка передбачає отримання неправомірної вигоди особою, яка займає відповідальне становище і термін позбавлення волі від 5 до 10 років. 25 листопада 2016 року прокуратура звернулася до суду з клопотанням про зміну даної статті на більш м'яку - 369-2 (зловживання впливом).
У разі винесення обвинувального вироку санкція даної статті передбачає виплату чиновником штрафу і заборона займати певні посади на строк, встановлений судом. Реалізуючи своє право на захист, адвокатами Жовніра до суду було подано клопотання про зміну запобіжного заходу їхньому підзахисному, не пов'язаного з позбавленням волі, та про зняття накладеного раніше за рішенням суду арешту з майна чиновника. Своїм рішенням Івано-Франківський суд змінив чиновнику запобіжний захід на домашній арешт, але про зняття арешту з майна Зіновія Жовніра відмовив до винесення остаточного рішення у справі.
Пряма законодавча заборона російської мови у школах може сприйнятися Європейським Союзом як дискримінаційна норма, що зашкодить євроінтеграційному процесу України. Про це в інтерв’ю Українським Новинам сказав голова комітету Верховної Ради з питань осв...
В Україні готують єдину методику верифікації пільг громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу. Це стосується кожного з 1,2 млн українців, які отримують пільги, передають Патріоти України з посиланням ...