У Києві затримали зловмисників за викрадення двох осіб, які вимагали викуп у криптовалюті - біткоінах. Про це повідомив начальник департаменту карного розшуку Нацполіції Сергій Тихонов, передають Патріоти України.
За його словами, сума викупу склала еквівалент $5 млн. У результаті проведеної роботи поліцейські звільнили заручників, які кілька місяців провели в полоні.
"Зловмисники ідентифіковані, поки з ними проводять слідчі дії. У той же час ми активно працюємо далі, щоб встановити інших учасників злочинної групи та залучити їх до відповідальності", - зазначив керівник департаменту.
Тихонов підкреслив, що в 2017 році поліція зареєструвала 507 кримінальних проваджень за фактом викрадення людей. Уже 386 зловмисникам повідомлено про підозру. У чотирьох випадках зловмисники вимагали викуп у вигляді криптовалюти.
"Ми бачимо тут чітку роль організованої злочинності, потім - працюємо над виявленням організованих злочинних груп, які за цим стоять. Крім того, ми виявляємо конкретних людей, які віддають накази, перебуваючи іноді в інших країнах світу", - повідомив він.
Начальник департаменту карного розшуку зазначив, що оперативники виходять на слід зловмисників після збору детальної інформації про потерпілого і його повного аналізу.
Україна і Росія провели 76 обмін полоненими. Додому повернулись 160 українців – усі військові, які перебували в неволі з 2022 року. Про це повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими (КШППВ) у п'ятницю, 26 червня, передають ...
Ровер «Персеверанс» знайшов сліди складних органічних сполук у глинистих породах кратера Єзеро на Марсі. Раніше сліди таких сполук розгледів також марсохід «К’юріосіті», який досліджує кратер Ґейл на відстані понад 3000 кілометрів від Єзеро. Такі резул...