У Києві затримали зловмисників за викрадення двох осіб, які вимагали викуп у криптовалюті - біткоінах. Про це повідомив начальник департаменту карного розшуку Нацполіції Сергій Тихонов, передають Патріоти України.
За його словами, сума викупу склала еквівалент $5 млн. У результаті проведеної роботи поліцейські звільнили заручників, які кілька місяців провели в полоні.
"Зловмисники ідентифіковані, поки з ними проводять слідчі дії. У той же час ми активно працюємо далі, щоб встановити інших учасників злочинної групи та залучити їх до відповідальності", - зазначив керівник департаменту.
Тихонов підкреслив, що в 2017 році поліція зареєструвала 507 кримінальних проваджень за фактом викрадення людей. Уже 386 зловмисникам повідомлено про підозру. У чотирьох випадках зловмисники вимагали викуп у вигляді криптовалюти.
"Ми бачимо тут чітку роль організованої злочинності, потім - працюємо над виявленням організованих злочинних груп, які за цим стоять. Крім того, ми виявляємо конкретних людей, які віддають накази, перебуваючи іноді в інших країнах світу", - повідомив він.
Начальник департаменту карного розшуку зазначив, що оперативники виходять на слід зловмисників після збору детальної інформації про потерпілого і його повного аналізу.
Посилення правил фінансового моніторингу, що відбулося в лютому, призвело до того, що банки почали частіше перевіряти українців і блокувати їхні рахунки. При цьому з 26 червня 2026 року в Україні набудуть чинності нові правила користування платіжними т...
В Україні триває мобілізаційна кампанія, і в межах можливих змін розглядається ідея скорочення кількості чоловіків, які перебувають у розшуку територіальних центрів комплектування (ТЦК). Про це ТСН.ua повідомили кілька народних депутатів, знайомих із о...