Цей день назавжди змінив історію української журналістики. Сьогодні, 16 вересня, відзначають День пам'яті українських журналістів. Вшанування загиблих майстрів слова ініціювала Національна спілка журналістів України у 2007 році. Про це пише UAInfo, передають Патріоти України.
Сьогодні слід згадати всіх, хто під час виконання своїх професійних обов'язків та в боротьбі за правду відійшов у вічність. Дехто був жорстоко вбитий, а на когось здійснювали такий сильний психологічний тиск, що єдиним виходом із ситуації виявилося накласти на себе руки. У багатьох кореспондентів життя забрали події, які почалися на Україні у 2013 році і які продовжуються на Сході й до сьогодні.
У більшості випадків злочини проти журналістів залишаються нерозкритими, в кращому випадку на лаві підсудних опиняються виконавці, але зовсім не замовники. Залишились непокараними і ті, хто бив дубинками і стріляв по журналістах під час Революції гідності.
Одні з цих справ є резонансними, прізвища вбитих журналістів добре відомі, інші - тільки раз, у вигляді скупого повідомлення, з'являються в інформпросторі і зникають. День пам'яті українських журналістів - привід згадати всіх.
Цьогоріч виповнюється 16 років з дня викрадення та вбивства відомого журналіста та засновника "Української правди" Геогрія Гонгадзе. Ця справа вважається однією з найгучніших кримінальних справ сучасної України, тому не дивно, що датою вшанування обрали саме цей день в календарі.
Сьогодні журналісти в Україні зазнають великих ризиків, ставлячи незручні запитання владі, працюючи у зоні бойових дій і викриваючи корупційні схеми. В умовах російської пропаганди та контрпропаганди, самоцензури, що поширена серед журналістів, ми закликаємо бути відданими стандартам професії. На жаль, поки рано говорити про гарантії належного захисту прав журналістів.
У Полтавській області чоловік відмовився від мобілізації, пояснюючи це тим, що має невелику вагу. Також він нарікав на "плутанину в датах", але суд покарав військовозобов'язаного громадянина за порушення законодавства. Про це йдеться у вироку, опубліко...
Мережею поширилося відео, де працівниця Приватбанку відмовляється обслуговувати російськомовного клієнта. Жінка навідріз заявила, що не розуміє російської мови. Зокрема користувачка соцмережі Facebook Олена Гуменюк зауважила, що згідно з українським за...