Цей день назавжди змінив історію української журналістики. Сьогодні, 16 вересня, відзначають День пам'яті українських журналістів. Вшанування загиблих майстрів слова ініціювала Національна спілка журналістів України у 2007 році. Про це пише UAInfo, передають Патріоти України.
Сьогодні слід згадати всіх, хто під час виконання своїх професійних обов'язків та в боротьбі за правду відійшов у вічність. Дехто був жорстоко вбитий, а на когось здійснювали такий сильний психологічний тиск, що єдиним виходом із ситуації виявилося накласти на себе руки. У багатьох кореспондентів життя забрали події, які почалися на Україні у 2013 році і які продовжуються на Сході й до сьогодні.
У більшості випадків злочини проти журналістів залишаються нерозкритими, в кращому випадку на лаві підсудних опиняються виконавці, але зовсім не замовники. Залишились непокараними і ті, хто бив дубинками і стріляв по журналістах під час Революції гідності.
Одні з цих справ є резонансними, прізвища вбитих журналістів добре відомі, інші - тільки раз, у вигляді скупого повідомлення, з'являються в інформпросторі і зникають. День пам'яті українських журналістів - привід згадати всіх.
Цьогоріч виповнюється 16 років з дня викрадення та вбивства відомого журналіста та засновника "Української правди" Геогрія Гонгадзе. Ця справа вважається однією з найгучніших кримінальних справ сучасної України, тому не дивно, що датою вшанування обрали саме цей день в календарі.
Сьогодні журналісти в Україні зазнають великих ризиків, ставлячи незручні запитання владі, працюючи у зоні бойових дій і викриваючи корупційні схеми. В умовах російської пропаганди та контрпропаганди, самоцензури, що поширена серед журналістів, ми закликаємо бути відданими стандартам професії. На жаль, поки рано говорити про гарантії належного захисту прав журналістів.
Перша леді України Олена Зеленська відреагувала на чергову масовану ракетну атаку, опублікувавши у соцмережах фото жінки під завалами будинку в Києві. Його зробили українські фотографи Костянтин і Влада Ліберови. Однак зображення шокувало багатьох і в ...
Єпископ УПЦ МП Никита Сторожук вимагав у викладача Олександра Бродецького покинути територію Миколаївського храму у Чернівцях. Релігієзнавець Бродецький раніше розповідав про продаж книжок з молитвами за Росію. Про це Олександр Бродецький повідомив на ...